XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś rozpoczyna się kurs przedmałżeński w par. Miłosierdzia Bożego Mszą Św. o g. 18:00. Nauki będą głoszone w ciągu tygodnia o g. 19:00. Zainteresowanych prosimy o skorzystanie.
 2. We wtorek, 13 września, zapraszamy na Czuwanie Fatimskie. Rozpoczęcie – Mszą Św. o g. 18:00, a zakończy się uroczystą Mszą Św. o g. 20:00 i Apelem Jasnogórskim. Szczegółowy program wywieszony jest w gablotach.
 3. W środę, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Św. W dawnym kościele garnizonowym – Msza Św. odpustowa o g. 17:00. Natomiast w kościele parafialnym w Drożkowie uroczystości odpustowe odbędą się dziś o g. 13:00.
 4. Młodzież z klas VIII, która kontynuuje drugi rok przygotowania do bierzmowania, zapraszamy w środę, 14 września, na Mszę Św. o g. 18:00. Po niej spotkanie formacyjne.
 5. Spotkanie wszystkich katechetów uczących w placówkach oświatowych na terenie naszej parafii, odbędzie się w czwartek, 15 września, o g. 19:00 na plebanii.
 6. W sobotę, 17 września – 83 rocznica agresji sowieckiej na Polskę – Dzień Sybiraka.
 7. W niedzielę, 18 września, przypada św. Stanisława Kostki – patrona dzieci, młodzieży i Polski. Zapraszamy wszystkie dzieci szkół podstawowych oraz młodzież na Mszę Św. o g. 12:00.
 8. W przyszłą niedzielę w Żarach odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się Mszą Św. o g. 13:15 w naszym kościele, a po niej przemarsz ulicami miasta do kościoła Najśw. Serca P. Jezusa, tam błogosławieństwo rodzin, a później na placu przy kościele poczęstunek i występ zespołu „Żar Miłości” z Kunic. Zapraszamy wszystkich do udziału.
 9. Spotkanie dla rodziców dzieci klas III, które przystąpią w tym roku szkolnym po raz pierwszy do spowiedzi św. i Komunii św. odbędzie się 21 września, w środę o g. 19:00 w kościele.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła.
 11. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Artylerzystów blok nr 12 za posprzątanie kościoła. Msza Św. w ich intencji zostanie odprawiona 21 września o g. 18:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Śródmiejskiej (daw. Buczka).
 12. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby kościoła oraz na Seminarium Duchowne. Za tydzień, w trzecią niedzielę miesiąca, przedstawiciele Wspólnoty Domowego Kościoła i parafii będą zbierać dobrowolne ofiary na rzecz naszego kościoła.
 13. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook