X NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś po Mszy Św. o g. 9:00 – zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, które są odprawiane w tygodniu o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30. Różaniec w tygodniu jest odmawiany o g. 17:00.
 3. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Zapraszamy na eucharystyczne procesje wokół kościoła codziennie do czwartku, które przeżywamy w trakcie nabożeństw czerwcowych.
 4. W piątek, 11 czerwca, uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. W tym dniu nastąpi odnowienie Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Najśw. Sercu Pana Jezusa, którego dokonał Polski Episkopat przed stu laty. Tego dnia nie obowiązuje post.
 5. W sobotę, 12 czerwca, dzieci ze SP nr 8 przystąpią do I Komunii św. na Mszach Św. o g. 10:00 (kl. IIIB) i o g. 13:00 (kl. IIID). Spowiedź dla tych dzieci, ich rodziców i gości w piątek o g. 19:00, a po spowiedzi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i poświęcenie świec, medalików oraz książeczek.
 6. W sobotę, 12 czerwca, przypada 72 rocz. śmierci ks. Karola Ponsensa, budowniczego naszego kościoła. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
 7. W przyszłą niedzielę, 13 czerwca, zapraszamy na kolejne Czuwanie Fatimskie. Rozpocznie się ono Mszą Św. o g. 18:00, a zakończy się uroczystą Mszą Św. o g. 20:00 i Apelem Jasnogórskim. Szczegółowy plan czuwania jest wywieszony w gablotach.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła oraz do lektury parafialnej gazetki „Wspólnota”.
 9. Dziękujemy rodzicom dzieci, które w sobotę przystąpiły do I Komunii św. za posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy rodzicom dzieci I-komunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 8 z klas IIIB i IIID, których zapraszamy w piątek o g. 20:00.
 10. Bóg zapłać za wspieranie prac przy naszym kościele i na Seminarium Duchowne, przez ofiary wpłacane na konto parafialne i składane na tacę. Za tydzień zbiórka do puszek na K.U.L. i uczelnie katolickie.
 11. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook