CZUWANIE FATIMSKIE

Każdego roku, od maja do października – 13 dnia miesiąca, nasza świątynia wypełnia się czcicielami Maryi. Cykl czuwań fatimskich rozpoczęliśmy w niełatwym czasie pandemii. Mimo, że w kościele mogła znajdować się ograniczona ilość wiernych, świątynię wypełniły kochające Maryję serca. 

Na majowym czuwaniu fatimskim spotkaliśmy się w 103 rocznicę objawień fatimskich i 39 rocznicę zamachu na Ojca Świętego Jana Pawła II.

Ksiądz Piotr przypominając niełatwe życie świętych dzieci z Fatimy, wskazując na chorobę “Hiszpankę”, która wtedy szalała w Europie i dotknęła również Hiacyntę i Franciszka, ukazał ich pogodę ducha, radość, brak narzekania, znoszenie cierpienia z wytrwałością i cierpliwością.

Przypomniał w jaki sposób dzieci cierpiały z miłości do Jezusa, pragnęły cierpienia, by nawrócić jak najwięcej grzeszników. Ich życiu towarzyszyła nieustająca modlitwa.

Na koniec kazania usłyszeliśmy pytanie: ile my, posiadamy cech dzieci z Fatimy? Czy święci są po to, aby zawstydzać? Jesteśmy powołani do świętości a najważniejszym celem naszego życia jest niebo. Ksiądz Piotr życzył, abyśmy się w nim wszyscy spotkali.

 PROGRAM

17:30 Nabożeństwo Majowe

18:00 Msza Św.

18:45 Różaniec – część chwalebna (Róża I)

19:20       Koronka do Bożego Miłosierdzia (s. Elżbietanki)

19:50       Procesja wewnątrz kościoła z figurą MB Fatimskiej

20:00         EUCHARYSTIA  (z homilią, koncelebrowana) 

21:00 Apel Jasnogórski  

Facebook