V NIEDZIELA WIELKANOCNA

  1. W naszym kościele na Mszy Św. i nabożeństwach może przebywać 46 osób. Jednocześnie przypominamy o zalecanym przyjmowaniu komunii św. na rękę, o zachowaniu dystansu co najmniej 2 metrów od siebie oraz o obowiązku noszenia maseczek także w kościele – szczegóły w gablocie i na naszej stronie internetowej.
  2. Zachęcamy do wspólnej modlitwy na nabożeństwach majowych, które są odprawiane codziennie w tygodniu o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30. Różaniec odmawiany jest o g. 17:00.
  3. W środę, 13 maja, zapraszamy na pierwsze w tym roku Czuwanie Fatimskie. Rozpocznie się ono nabożeństwem majowym o g. 17:30, a zakończy Apelem Jasnogórskim o g. 21:00. Szczegółowy plan jest wywieszony w gablocie.
  4. Trwa peregrynacja po domach ikony i nowenny bł. Marii Luizy Merkert – współzałożycielki sióstr elżbietanek, apostołki miłosierdzia i chorych. Każdy kto będzie chciał przeżywać w swoim domu nawiedzenie ikony i modlić się o uzdrowienie cielesne lub duchowe, prosimy o zgłaszanie się w zakrystii u siostry.
  5. Od I soboty maja rozpoczęły się nauki dla rodziców i chrzestnych przed chrztem św. we wcześniej ustalonej formie. Szczegółowe informacje wywieszone są w gablocie.
  6. Najbliższy kurs przedmałżeński w Żarach odbędzie się w par. Najśw. Serca P. Jezusa. Rozpocznie się w przyszłą niedzielę o g. 18:00 i potrwa przez tydzień. Spotkania codzienne o g. 19:00 w kościele. Zainteresowanych prosimy o skorzystanie.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła. W zakrystii są do nabycia wielkanocne świece Caritas (15 zł).
  8. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Wielkopolska, Małopolska, Podlaska, Mazurska.
  9. W związku z rozpoczętymi pracami remontowymi przy naszym kościele powracamy do zbierania dobrowolnych ofiar w każdą trzecią niedzielę miesiąca przy wyjściu z kościoła, co nastąpi za tydzień. Jednocześnie zwracam się z prośbą o wpłacanie ofiar na konto parafialne na ten cel. Za dotychczasowe wpłaty serdeczne Bóg zapłać.
  10. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej: www.wnmpzary.pl, gdzie zamieszczamy aktualne komunikaty dotyczące życia kościoła w czasie epidemii i gdzie jest do przeczytania najnowszy numer gazetki „Wspólnota” w wersji elektronicznej.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Piotr Napieralski – wikariusz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook