I NIEDZIELA ADWENTU

  1. Dzisiejsza I Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny.
  2. Dziś Msza Św. o g. 13:15 zostanie odprawiona w intencji Ojczyzny i o pokój na Ukrainie.
  3. Od dzisiaj są do nabycia świece na stół wigilijny (większe po 20 zł, mniejsze po 10 zł), nasz parafialny kalendarz na rok 2023 w cenie 20 zł, poświęcone opłatki wigilijne, sianko na stół wigilijny, woda święcona i kartki świąteczne. Te rzeczy można nabywać w przedsionku kościoła i w sklepiku, a ofiary za nie złożone są przeznaczone na spłacanie zadłużenia za remont kościoła.
  4. Od jutra rozpoczynają się Roraty – Msze Św. ku czci Matki Bożej. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych od poniedziałku do piątku o g. 18:00. Zachęcamy do przychodzenia z lampionami.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

* spotkanie Przyjaciół Paradyża w czwartek na Mszy Św. wieczornej;

* odwiedziny chorych w piątek i w sobotę;

* w piątek o g. 15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Św. z konferencją;

* w sobotę o g. 17:15 – różaniec i Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi;

* w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o g. 9:00 – zmiana tajemnic Żywego Różańca.

6. Za tydzień, w II Niedzielę Adwentu, rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Nauki będą głoszone na wszystkich Mszach Św. Dzień spowiedzi św. będzie na zakończenie rekolekcji, tj. we wtorek, 6 grudnia. Szczegółowy plan rekolekcji jest wywieszony w gablocie.

7. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła. Dziś jest do nabycia nowy numer gazetki parafialnej „Wspólnota”.

8. Przypominamy, że przy bocznym ołtarzu Matki Bożej Bolesnej jest obraz i obrazki z modlitwą błogosławionej siostry Marii Edelburgis. Jest tam skrzynka, do której można składać swoje intencje, które siostry elżbietanki w nowennie przez pośrednictwo błogosławionej omadlają w kaplicy klasztornej.

9. Zapraszamy do włączenia się w prowadzaną przez Parafialny Zespół Caritas akcję wspierania biednych i potrzebujących na święta. Wszelkie dary (artykuły spożywcze, chemia gospodarcza itp.; prosimy nie przynosić ubrań!) można składać przy bocznym ołtarzu do 14 grudnia.

10. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Pokoju – numery parzyste za posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Pokoju – numery nieparzyste.

11. Za wszelkie składane ofiary – Bóg zapłać. Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

12. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

13. W niedziele w naszym kościele odprawiane są przez ks. mitrata Juliana z Zielonej Góry w obrządku wschodnim Eucharystie dla emigrantów z Ukrainy. Początek spotkań – godz. 14:30. Prosimy o przekazanie tej informacji zainteresowanym.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook