I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

* Droga Krzyżowa – piątki: o g. 16:30 dla dzieci i o g. 17:30 dla młodzieży i dorosłych;

* Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o g. 17:00. W czasie nabożeństwa zbierana będzie taca przeznaczona na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.

2. W przyszłą niedzielę Msza Św. o g. 13:15 będzie odprawiona w intencji Ojczyzny.

3. Za tydzień w poniedziałek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Z tej okazji zapraszamy na uroczystą Mszę Św. z ceremoniałem wojskowym o g. 18:00, a po niej przy Pomniku Żołnierzy Wyklętych zostaną złożone wiązanki kwiatów i zapalone znicze.

4. Kandydatów do bierzmowania z klas VII, ks. Tomasz prosi o odbiór w zakrystii Kart Kandydata na drugie półrocze oraz o zwrot dotychczas otrzymanych.

5. Rekolekcje wielkopostne przeżywać będziemy od V Niedzieli Wielkiego Postu, tj. od 21 marca, które poprowadzi ks. Adam Żygadło.

6. Parafia św. Józefa Oblubieńca zaprasza wszystkich mężczyzn na spotkanie Wspólnoty „Mężczyzn św. Józefa” w najbliższy wtorek, 23 lutego. Rozpoczęcie Mszą Św. o g. 18:00.

7. Dzisiaj w par. Najśw. Serca P. Jezusa rozpoczyna się kurs przedmałżeński. Potrwa do soboty. Spotkania codziennie o g. 19:00.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu. Za tydzień będzie do nabycia nowy numer parafialnej gazetki „Wspólnota”.

9. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Sportowej.

10 . Nadal prosimy o ofiary na Seminarium Duchowne, które można składać na tacę w kopertach (koperty są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła) lub na konto parafialne z dopiskiem „Seminarium Duchowne”. Za już złożone ofiary – Bóg zapłać. Dziś, czyli w trzecią niedzielę miesiąca, przy wyjściu z kościoła są zbierane dobrowolne ofiary na spłacanie wykonanych robót przy naszej świątyni (pozostało jeszcze ok. 400 tys. zł). W przyszłą niedzielę ogólnopolska zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy „Ad Gentes”.

11. Zapraszamy do sklepiku, do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

12. Przypominamy, że w naszym kościele na Mszach Św. i nabożeństwach może przebywać 60 osób, o obowiązku noszenia maseczek, także w kościele i o zachowaniu dystansu społecznego. Zalecane jest przyjmowanie komunii św. na rękę.

 ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook