II NIEDZIELA ADWENTU

  1. W związku z epidemią, w naszym kościele na Mszach Św. i nabożeństwach może przebywać 60 osób. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek, także w kościele i o zachowaniu dystansu społecznego. Zalecamy przyjmowanie komunii św. na rękę.
  2. Dziś zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy Św. o g. 9:00.
  3. Zapraszamy do udziału w Roratach od poniedziałku do piątku o g. 18:00. Tych którzy z racji pandemii nie będą uczestniczyć w kościele, zachęcamy do udziału w roratach on-line. Szczegóły w gablocie oraz na parafialnym facebook’u i stronie internetowej.
  4. We wtorek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła oraz lektury parafialnej gazetki „Wspólnota”.
  6. Do nabycia są świece na stół wigilijny (już tylko mniejsze po 6 zł) oraz nasz parafialny kalendarz na 2021 rok w cenie 15 zł i pobłogosławione opłatki wigilijne. Są także własnoręcznie wykonane przez nasze siostry elżbietanki kartki świąteczne, które ofiarowały jako swój dar. Te rzeczy można nabywać w przedsionku kościoła i w sklepiku. Ofiary złożone za kalendarze, opłatki i kartki świąteczne sióstr elżbietanek są przeznaczone na pokrycie kosztów remontu naszej świątyni.
  7. Dziękujemy za ofiarę na posprzątanie kościoła rodzinie z ul. Prusa. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Wyspiańskiego.
  8. Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziś ogólnopolska zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.
  9. Zapraszamy do sklepiku (m.in. ładne i tanie kartki świąteczne), do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook