II NIEDZIELA ADWENTU

 1. Na podstawie zasad bezpieczeństwa sanitarnego od 1 grudnia w kościele maksymalnie może przebywać 50% miejsc siedzących (limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych). Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o dystansie społecznym (1,5 m).
 2. Dziś rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Nauki głoszone są na wszystkich Mszach Św. Okazja do spowiedzi św. będzie na zakończenie rekolekcji, tj. we wtorek, 7 grudnia. Szczegółowy plan rekolekcji jest wywieszony w gablocie.
 3. Dzisiaj po Mszy Św. o g. 9:00 – zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 4. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych z lampionami do udziału w Roratach – Mszach Św. ku czci Matki Bożej – od poniedziałku do piątku o g. 18:00.
 5. W środę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Św. zostaną odprawione o g. 7:00, 16:30 i 18:00. Na Mszy Św. o g. 16:30 odbędzie się poświęcenie medalików i książeczek dla dzieci I-komunijnych.
 6. W środę zapraszamy do kościoła na Godzinę Łaski od g. 12:00 do 13:00. Zachęcamy do wspólnej adoracji i modlitwy, by wypraszać przez Maryję wszelkie łaski dla duszy i ciała.
 7. W piątek, 10 grudnia, o g. 19:00 w naszym kościele odbędzie się Koncert Świąteczny w wykonaniu Haliny Młynkowej. Wejście za okazaniem biletów, które rozprowadza Żarski Dom Kultury, jako organizator. W związku z tym nie będzie Mszy Św. wieczornej, tylko poranna.
 8. Do nabycia są świece na stół wigilijny, nasz parafialny kalendarz na 2022 rok, pobłogosławione opłatki wigilijne, sianko pod obrus wigilijny i kartki świąteczne. Te rzeczy można nabywać w sklepiku, w przedsionku kościoła i zakrystii. Złożone ofiary są przeznaczone na spłacanie zadłużenia za remont kościoła.
 9. Zapraszamy do włączenia się w prowadzoną przez Parafialny Zespół Caritas akcję wspierania biednych i potrzebujących na święta. Wszelkie dary (artykuły spożywcze, chemia gospodarcza itp.; prosimy nie przynosić ubrań) można składać przy bocznym ołtarzu do 14 grudnia. Za już złożone dziękujemy.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła. Od dziś tygodnik „Niedziela” jest w cenie 8 zł, a „Gość Niedzielny” pozostaje w cenie 6 zł. Jest jeszcze do nabycia nasza gazetka parafialna „Wspólnota”.
 11. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Partyzantów i Obrońców za złożoną ofiarę na posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z Alei Wojska Polskiego numery parzyste do torów.
 12. Za wszelkie składane ofiary – Bóg zapłać. Dziś ogólnopolska zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.
 13. Zapraszamy do sklepiku (m.in. książeczki do I Komunii) oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook