II NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dziś rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Nauki będą głoszone na wszystkich Mszach Św. W poniedziałek i wtorek Msze Św. z naukami będą o g. 7:00, 9:00, 16:30 i 18:00. Okazja do spowiedzi św. będzie na zakończenie rekolekcji, tj. we wtorek, 12 grudnia. Szczegółowy plan rekolekcji jest wywieszony w gablocie.
 2. Dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca, jako owoc beatyfikacji rodziny Ulmów po każdej Mszy Św.  będziemy udzielać szczególnego błogosławieństwa rodzinom i dzieciom, także nienarodzonym.
 3. Wszystkich przygotowujących się do sakramentu bierzmowania (obie grupy) zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się dziś po Mszy Św. wieczornej.
 4. W ubiegłą środę, 6 grudnia, odszedł do domu Ojca ks. Ryszard Walner, proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP, kiedyś wikariusz w naszej parafii. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek, 11 grudnia, w kościele w Bieniowie. Od g. 10:00 – czuwanie modlitewne, o g. 11:00 – Msza Św. pogrzebowa, a po zakończeniu Mszy Św. – przejazd na cmentarz w Lubanicach. Zmarłego kapłana polecajmy Miłosierdziu Bożemu.
 5. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych z lampionami do udziału w Roratach – Mszach Św. ku czci Matki Bożej – od poniedziałku do piątku o g. 18:00.
 6. W środę, 13 grudnia, przypada 42 rocznica wybuchu stanu wojennego w Polsce. Zachęcamy do włączenia się w akcję „Ofiarom stanu wojennego – zapal światło wolności”, przez zapalenie świecy w oknach naszych domów o g. 19:30. To nawiązanie do gestu św. Jana Pawła II i Ronalda Raegana, którzy w ten sposób wtedy wyrazili swój sprzeciw wobec stanu wojennego.
 7. Do nabycia są świece na stół wigilijny, poświęcone opłatki wigilijne (nie będą one roznoszone), sianko na stół wigilijny, woda święcona, kartki świąteczne i nasz parafialny kalendarz na rok 2024. Te rzeczy można nabywać w przedsionku kościoła i w sklepiku, a ofiary są przeznaczone na nasz kościół.
 8. Zachęcamy do włączenia się w prowadzoną przez Parafialny Zespół Caritas akcję wspierania biednych i potrzebujących na święta. Wszelkie dary (artykuły spożywcze, chemia gospodarcza itp., prosimy nie przynosić ubrań!) można składać przy bocznym ołtarzu jeszcze do wtorku, tj. do 12 grudnia. Za już złożone dziękujemy.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła.
 10. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Pokoju nr parzyste za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Pokoju nr nieparzyste.
 11. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary. Dziś ogólnopolska zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie, a za tydzień, jak w każdą III niedzielę miesiąca, będą zbierane dobrowolne ofiary na nasz kościół.
 12. W przyszłą niedzielę po Mszach Św. nasi ministranci będą rozprowadzać wypieczone przez nich i ich rodziców pierniki, zbierając w ten sposób fundusze na zimowisko w czasie ferii, które spędzą w górach z ks. Marcinem.
 13. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz parafialnego profilu facebook’owego: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook