II NIEDZIELA WIELKANOCNA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 1. Niedziela Miłosierdzia Bożego kończy Oktawę Wielkanocy i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Dziś zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas.
 2. Dzisiaj Msza Św. o g. 13:15 zostanie odprawiona za Ojczyznę i o pokój na Ukrainie.
 3. Dziś w par. Miłosierdzia Bożego odbędą się uroczystości odpustowe, które rozpoczną się Mszą Św. o g. 13:00. W imieniu ks. dziekana Tadeusza – zapraszamy.
 4. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z klas VII zapraszamy wyjątkowo w środę, 27 kwietnia, na Mszę Św. o g. 18:00 i spotkanie formacyjne.
 5. W czwartek, 28 kwietnia, będą do odbioru szatki dzieci I-komunijnych. Na g. 17:00 zapraszamy dzieci z rodzicami z Katolickiej Szkoły Podstawowej, a na g. 17:30 ze Szkoły Podstawowej nr 8. Odbiór w salce na plebani.
 6. W piątek, 29 kwietnia, w ramach przygotowań do III Żarskiego Marszu dla Życia i Rodziny, zapraszamy na Mszę Św. o g. 18:00, a po niej na nabożeństwo Drogi Światła w intencji rodzin.
 7. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej, które będą odprawiane w niedzielę o g. 8:30, a w tygodniu o g. 17:30. W maju w tygodniu różaniec będzie odmawiany o g. 17:00.
 8. W przyszła niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy Św. o g. 9:00.
 9. W kościele Podwyższenia Krzyża Św. odbędą się:

* we wtorek o g. 16:30 – Msza Św. i nabożeństwo przez wstawiennictwo św. o. Pio;

* w czwartek o g. 18:30 – Msza Św. z modlitwą o uzdrowienie.

 1. Dzisiaj odbędą się Wielkanocne Koncerty Uwielbienia w par. MB Szkaplerznej w Żarach-Kunicach o g. 11:00 i w par. Najśw. Serca P. Jezusa w Żarach o g. 16:30.
 2. 3 maja, we wtorek, o g. 17:00 w naszym kościele odbędzie się, organizowany przez Żarski Dom Kultury, Koncert Papieski pt. „Jesienna”, w którym wystąpi Stanisława Celińska z zespołem Macieja Muraszko. Darmowe wejściówki do odbioru w Salonie Wystaw Artystycznych.
 3. Nadal zachęcamy do składania darów na rzecz uchodźców z Ukrainy. Chodzi o jednorodne produkty spożywcze o długiej ważności (np. ryż, cukier, mleko, konserwy, soczki dla dzieci itp.). Produkty prosimy składać na plebanii. Za już złożone – dziękujemy.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która w cenie 8 zł jest dostępna przy wyjściu z kościoła. Do nabycia jest „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz najnowszy numer naszej gazetki parafialnej „Wspólnota”.
 5. Przy wyjściu z kościoła są do wzięcia poświęcone obrazy Jezusa Miłosiernego (gratis!).
 6. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Pytlasińskiego i Stamma.
 7. Za wszelkie składane ofiary – Bóg zapłać.
 8. Zapraszamy do naszego sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz parafialnego profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook