II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. Dzisiejsza Msza Św. o g. 13:15 zostanie odprawiona w intencji Ojczyzny.
  2. W poniedziałek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Z tej okazji w naszej parafii odbędą się uroczystości pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Andrzeja Dudy. Zapraszamy na uroczystą Mszę Św. z ceremoniałem wojskowym o g. 18:00, a po niej przy Pomniku Żołnierzy Wyklętych zostaną złożone wiązanki kwiatów i zapalone znicze.
  3. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

* spowiedź św. przez cały tydzień przed każdą Mszą Św.,

* w czwartek – spotkanie Przyjaciół Paradyża na Mszy Św. wieczornej,

* w piątek o g. 15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza Św. z konferencją,

* w sobotę od g. 17:15 – Różaniec i Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi,

* w przyszłą niedzielę – zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy Św. o g. 9:00.4

4. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

* Droga Krzyżowa – piątki: o g. 16:30 dla dzieci i o g. 17:30 dla młodzieży i dorosłych;

* Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o g. 17:00. W czasie nabożeństwa zbierana będzie taca przeznaczona na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.

5. Rekolekcje wielkopostne przeżywać będziemy od V Niedzieli Wielkiego Postu, tj. od 21 marca, które poprowadzi ks. Adam Żygadło.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu oraz do lektury najnowszego numeru parafialnej gazetki „Wspólnota”.

7. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Sportowej za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Turystycznej, Rekreacyjnej, Spacerowej i Wypoczynkowej.

8. Bóg zapłać za złożone ofiary na spłacanie wykonanych robót przy naszym kościele i na Seminarium Duchowne. Dziś ogólnopolska zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy „Ad Gentes”.

9. Zachęcamy do podarowania 1% swojego podatku na wspieranie pożytecznych działań różnych instytucji (np. Caritas). To nic nie kosztuje, a wiele może pomóc. Wystarczy wpisać w swój PIT odpowiedni numer KRS.

10. Zapraszamy do sklepiku, do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

11. Przypominamy, że w naszym kościele na Mszach Św. i nabożeństwach może przebywać 60 osób, o obowiązku noszenia maseczek, także w kościele i o zachowaniu dystansu społecznego. Zalecane jest przyjmowanie komunii św. na rękę.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook