II NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś, 17 stycznia, przypada XXIV Dzień Judaizmu.
  2. Przypominamy, że w naszym kościele na Mszach Św. i nabożeństwach może przebywać 60 osób, o obowiązku noszenia maseczek, także w kościele i o zachowaniu dystansu społecznego. Zalecane jest przyjmowanie komunii św. na rękę.
  3. W tym roku z racji pandemii Duszpasterskie Odwiedziny Rodzin czyli Kolęda ma inny wymiar. Przez styczeń codziennie od poniedziałku do piątku na Mszach Św. wieczornych ogarniamy szczególną modlitwą rodziny i mieszkańców z poszczególnych ulic, wypraszając dla nich u dobrego Boga łaski na cały Nowy Rok. Błogosławimy wodę, którą Parafianie sami poświęcą swoje domy (ze względów sanitarnych wodę do poświęcenia prosimy przynieść we własnych pojemnikach). Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na pokrycie kosztów remontu kościoła. Zachęcamy wszystkich, by w miarę możliwości wziąć udział w tej formie kolędowania w naszym kościele o g. 18:00 lub w kościele Podwyższenia Krzyża Św. (dawnym garnizonowym) o g. 17:00.

W tym tygodniu modlitwą ogarniemy mieszkańców z ulic:

– poniedziałek  Długosza i Mickiewicza.

– wtorek            Tenisowa, Żwirki i Wigury, Botaniczna, Śląska, Malinowskiego, Smoczyka,

 I Maja 1 – 6.

– środa              Dąbrowskiego, Żeromskiego, Wyspiańskiego.         

– czwartek        Słowackiego, Reymonta, Boya-Żeleńskiego, Łokietka, Krasińskiego.

– piątek             Sienkiewicza, Nałkowskiej, Szpitalna, Kusocińskiego, Konopnickiej, I Maja 10.

Szczegóły i cały plan kolędowania dostępne w gablotach i w Internecie.

4. W poniedziałek, 18 stycznia, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

5. Rodziców dzieci, które w październiku przystępowały do I Komunii św. zapraszamy po odbiór zdjęć z tej uroczystości w środę lub czwartek od g. 16:00 do 17:00 w kancelarii parafialnej.

6. W czwartek, 21 stycznia, obchodzić będziemy Dzień Babci, a w piątek – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach i o życzeniach dla Nich.

7. W piątek, 22 stycznia, przypada XXXV rocznica śmierci Sługi Bożego Bpa Wilhelma Pluty.

8. W sobotę, 23 stycznia, nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych o g. 19:00 w kościele.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła.

10. Dziękujemy za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Reymonta i Nałkowskiej. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Konopnickiej.

11. Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziś, czyli w trzecią niedzielę miesiąca, przy wyjściu z kościoła są zbierane dobrowolne ofiary na cele remontowe naszej świątyni. Za tydzień zostanie przeprowadzona ogólnopolska zbiórka do puszek na wsparcie Chorwacji dotkniętej silnym trzęsieniem ziemi.

12. Zapraszamy do sklepiku, do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook