III NIEDZIELA ADWENTU

  1. W związku z epidemią, w naszym kościele na Mszach Św. i nabożeństwach może przebywać 60 osób. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek, także w kościele i o zachowaniu dystansu społecznego. Zalecamy przyjmowanie komunii św. na rękę.
  2. Dzisiaj przypada 39 rocznica wybuchu stanu wojennego w Polsce. Zachęcamy do włączenia się w akcję „Ofiarom stanu wojennego. Zapal światło wolności”, przez zapalenie świecy w oknach naszych domów o g. 19:30. Jest to nawiązanie do gestu św. Jana Pawła II i Ronalda Raegana, którzy w ten sposób wtedy wyrazili swój sprzeciw wobec stanu wojennego.
  3. Zapraszamy do udziału w Roratach od poniedziałku do piątku o g. 18:00. Tych którzy z racji pandemii nie będą uczestniczyć w kościele, zachęcamy do udziału w roratach w internecie. Szczegóły w gablocie oraz na parafialnym facebook’u i stronie internetowej.
  4. W przyszłą niedzielę w ramach duchowego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia przeżywać będziemy Adwentowy Dzień Skupienia. Nauki na wszystkich Mszach Św. głosić będzie ks. Jan Romaniuk. Okazja do spowiedzi św. przez cały tydzień przed każdą Mszą Św.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła.
  6. W tym roku nie będą roznoszone opłatki wigilijne po domach. Dlatego pobłogosławione opłatki wigilijne, a także nasz parafialny kalendarz na 2021 rok w cenie 15 zł, można nabywać tylko w przedsionku kościoła i w sklepiku. Ofiary złożone za opłatki i kalendarze są przeznaczone na pokrycie kosztów remontu naszej świątyni.
  7. Dziękujemy za ofiarę na posprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Wyspiańskiego. Msza Św. za nich i ich bliskich zostanie odprawiona 1 stycznia o g. 9:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Słowackiego, Kopernika i Boya Żeleńskiego.
  8. Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziś ofiary składane na tacę są przeznaczone na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze. Za tydzień przy wyjściu z kościoła będą zbierane dobrowolne ofiary na pokrycie kosztów remontowych naszej świątyni, których zostało jeszcze ok. 400 tys. zł.
  9. Zapraszamy do sklepiku (m.in. ładne i tanie kartki świąteczne), do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.
  10. Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Badania naukowe potwierdzają, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook