III NIEDZIELA WIELKANOCNA

  1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Zachęcamy do osobistej lektury Pisma Św.
  2. Od dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej, które będą odprawiane w niedzielę o g. 8:30, a w tygodniu o g. 17:30. W tygodniu różaniec będzie odmawiany o g. 17:00.
  3. Dziś zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy Św. o g. 9:00.
  4. W poniedziałek, 2 maja, obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wywieśmy w oknach naszych domów i mieszkań polskie flagi – znak naszej przynależności narodowej.
  5. We wtorek, 3 maja, uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski i narodowe święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze Św. będą odprawione o g. 7:00, 9:00, 10:30 i 12:00. Nie będzie Mszy Św. wieczornej. Zamówiona intencja Mszy Św. na g. 18:00, zostanie odprawiona w tym dniu o g. 10:30.
  6. 3 maja, we wtorek, o g. 17:00 w naszym kościele odbędzie się, organizowany przez Żarski Dom Kultury, Koncert Papieski pt. „Jesienna”, w wykonaniu Stanisławy Celińskiej z zespołem Macieja Muraszko. Wstęp za okazaniem darmowej wejściówki.
  7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

* w czwartek na Mszy Św. wieczornej spotkanie Przyjaciół Paradyża;

* w piątek o g. 15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Św. z konferencją.

8. Za tydzień – Niedziela Dobrego Pasterza, rozpoczynająca Tydzień Modlitw o Powołania.

9. Nadal zachęcamy do składania darów na rzecz uchodźców z Ukrainy. Chodzi o jednorodne produkty spożywcze o długiej ważności (np. ryż, cukier, mleko, konserwy, soczki dla dzieci itp.). Produkty prosimy składać na plebanii. Serdecznie dziękujemy za już złożone i przekazane.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która w cenie 8 zł jest dostępna przy wyjściu z kościoła. Do nabycia jest „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz nasza gazetka parafialna „Wspólnota”.

11. Dziękujemy jednej rodzinie z ul. Pytlasińskiego i Stamma za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Leśnej.

12. Za wszelkie składane ofiary – Bóg zapłać.

13. Zachęcamy do obejrzenia ciekawego filmu pt. „Mój Polski Dziadek”, opowiadający o wojennej i powojennej historii por. Michała Salewicza, żołnierza gen. Maczka. Projekcja filmu odbędzie się w sali „Luny” w Żarach w piątek, 6 maja, o g. 18:00. Wstęp wolny. Szczegóły na plakacie.

14. Zapraszamy do naszego sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz parafialnego profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook