III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. Dziś, po Mszy Św. o g. 9:00 – zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  2. We wtorek, 5 marca, dzień imienin bpa Adriana Puta. Pamiętajmy o nim w modlitwach.
  3. W czwartek przypada I czwartek miesiąca – spotkanie Przyjaciół Paradyża na Mszy Św. wieczornej.
  4. W czwartek, 7 marca, zapraszamy na wieczorną Mszę Św. w intencji ks. proboszcza Pawła z okazji jego 61 rocz. urodzin.
  5. W sobotę, 9 marca, przypada 15 rocz. śmierci ks. prałata Tadeusza Demela, długoletniego proboszcza naszej parafii. Zapraszamy na wieczorną Mszę Św. w jego intencji, a po niej udamy się na modlitwę przy jego grobie.
  6. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

Droga Krzyżowa – w piątki: o g. 16:30 dla dzieci i o g. 17:30 dla młodzieży i dorosłych.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o g. 17:00. W czasie nabożeństwa zbierana 

                           będzie taca przeznaczona na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.

7. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, po każdej Mszy Św. przez wstawiennictwo bł. rodziny Ulmów będziemy udzielać szczególnego błogosławieństwa małżonkom, rodzinom i dzieciom.

8. Tradycją lat ubiegłych z okazji Wielkiego Czwartku grupy działające przy parafii oraz osoby indywidualne fundują „dar ołtarza”. Dobrowolne ofiary można składać u księży lub w zakrystii do Niedzieli Palmowej.

9. W ramach jałmużny wielkopostnej zachęcamy do składania darów dla biednych i potrzebujących na święta. Wszelkie dary (artykuły spożywcze, chemia gospodarcza itp.; prosimy nie przynosić ubrań!) można składać przy bocznym ołtarzu. Parafialny Zespół Caritas rozda je wszystkim potrzebującym w czwartek, 21 marca. Już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek od g. 16:00 do 17:00 oraz w sobotę od g. 10:00 do 11:00.

11. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru naszej parafialnej gazetki „Wspólnota” oraz do nabywania i czytania prasy katolickiej, które są dostępne przy wyjściu z kościoła.

12. Dziękujemy jednej rodzinie z ul. Mickiewicza za posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Reymonta i Nałkowskiej. 

13. Bóg zapłać za ofiary składane w kopertach na seminarium, na tacę i na cele remontowe świątyni.  

14. W przedsionku kościoła można nabywać świece Caritas na stół wielkanocny (20 zł.)

15. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz parafialnego profilu facebook’owego: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook