III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego oraz na podstawie rozporządzeń Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski i Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego Tadeusza Lityńskiego rezygnujemy z odprawiania w kościele nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, z parafialnych rekolekcji wielkopostnych oraz ze wszelkich spotkań duszpasterskich (kursy przedmałżeńskie, nauki przed chrztem, zebrania grup parafialnych, spotkania rodziców dzieci I-komunijnych i kandydatów do bierzmowania).
  2. Tradycją lat ubiegłych z okazji Wielkiego Czwartku grupy działające przy parafii fundują „dar ołtarza”. Chętne grupy i osoby indywidualne mogą przekazać swoje ofiary na ten cel u księży lub u siostry w zakrystii do 5 kwietnia, tj. do Niedzieli Palmowej.
  3. Katolicka Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II ogłasza nabór uczniów do klas I na rok szkolny 2020/2021. Zapisy i informacje w sekretariacie szkoły. 
  4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.
  5. Dziękujemy rodzinie z ul. Zakopiańskiej za posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Kujawskiej. 
  6. Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziś, czyli w trzecią niedzielę miesiąca, przy wyjściu z kościoła członkowie Wspólnoty Domowego Kościoła i parafialnej nie będą zbierać dobrowolnych ofiar na cele remontowe naszej świątyni.
  7. Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się na trasie Żary – Żagań w nocy z 3 na 4 kwietnia. Szczegóły na plakatach.
  8. Zachęcamy do podarowania 1% swojego podatku na wspieranie pożytecznych działań różnych instytucji (np. Caritas). To nic nie kosztuje, a wiele może pomóc. Wystarczy wpisać w swój PIT odpowiedni numer KRS.
  9. Zapraszamy do sklepiku, gdzie można nabywać świece Caritas na stół wielkanocny (15 zł), z których dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom w Rwandzie, a także ładne i tanie kartki świąteczne oraz do odwiedzania naszej strony internetowej: www.wnmpzary.pl 

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Piotr Napieralski – wikariusz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Zostańcie w domach apeluje proboszcz

Zostańcie w domach apeluje ks. Paweł Konieczny, proboszcz parafii p.w. WNMP w Żarach. od dzisiejszej wieczornej mszy świętej w kościele może przebywać tylko 50 osób. Reszta wiernych będzie zmuszona wrócić do domów- to najnowsze rozporządzenie episkopatu Polski w związku z sytuacją w kraju. Proboszcz prosi wiernych o zrozumienie powagi sytuacji. Msza święta jak co tydzień w niedzielę o 17-tej w tv Regionalnej i na telewizjazary.pl

Opublikowany przez TV Regionalna Sobota, 14 marca 2020
Facebook