II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
 • Droga Krzyżowa – w piątki: o g. 16:30 dla dzieci i o g. 17:30 dla młodzieży i dorosłych;
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o g. 17:00. W czasie nabożeństwa zbierana będzie taca przeznaczona na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu. (Kandydaci do bierzmowania udział w nabożeństwach potwierdzają podpisem w indeksie. Dzieci za udział w Drodze Krzyżowej otrzymują obrazki).
 1. Zachęcamy do zbiórki wszelkich darów (takich jak art. spożywcze, słodycze, chemia gospodarcza) dla biednych i potrzebujących z naszej parafii na święta, które można składać przy ołtarzu bocznym.
 2. Katolicka Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II ogłasza nabór uczniów do klas I na rok szkolny 2020/2021. Zapisy i informacje w sekretariacie szkoły. Społeczność szkoły zaprasza rodziców z dziećmi 17 marca o g. 17:00 na „Dzień Otwartych Drzwi”
 3. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.
 4. Dziękujemy rodzinie z ul. Kruczej za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Zakopiańskiej.
 5. Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziś ogólnopolska zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy „Ad Gentes”. Za tydzień, czyli w trzecią niedzielę miesiąca, przy wyjściu z kościoła członkowie Wspólnoty Domowego Kościoła i parafialnej będą zbierać dobrowolne ofiary na cele remontowe naszej świątyni.
 6. Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Odbędzie się w nocy z 3 na 4 kwietnia. Spotkanie organizacyjne w kościele św. Józefa Oblubieńca w Żarach w czwartek, 12 marca, po Mszy Św. wieczornej. szczegóły na plakatach.
 7. Zachęcamy do podarowania 1% swojego podatku na wspieranie pożytecznych działań różnych instytucji (np. Caritas). To nic nie kosztuje, a wiele może pomóc. Wystarczy wpisać w swój PIT odpowiedni numer KRS.
 8. Zapraszamy do sklepiku, gdzie od dziś można nabywać świece Caritas na stół wielkanocny (15 zł), z których dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom w Rwandzie, a także ładne i tanie kartki świąteczne oraz do odwiedzania naszej strony internetowej: www.wnmpzary.pl

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Piotr Napieralski – wikariusz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook