IV NIEDZIELA ADWENTU

 1. Na podstawie zasad bezpieczeństwa sanitarnego od 15 grudnia w kościele maksymalnie będzie mogło przebywać 30% miejsc siedzących (limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych). Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o dystansie społecznym (1,5 m).
 2. Dzisiaj na Mszy Św. o g. 10:30 zapłonie Betlejemskie Światło Pokoju, które przyniosą żarscy harcerze. Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem: „Światło Nadziei”, o której można przeczytać informacje przy Światełku Pokoju. Płomień będzie płonął w naszej świątyni do pasterek. Zachęcamy do zabrania światła, by na wigilijnym stole stał się żywą częścią Betlejem wśród nas.
 3. Zapraszamy do udziału w ostatnich w tym roku Roratach od poniedziałku do środy o g. 18:00.
 4. W piątek – Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy do zachowania tradycji wieczerzy wigilijnej oraz postu jakościowego przez cały dzień. W tym dniu nie będzie Mszy Św. o g. 7:00.
 5. Pasterki będą odprawione o g. 22:00 i 24:00. Tych, którzy nie zmieszczą się w kościele z racji limitów, zachęcamy do uczestnictwa przed kościołem i wejściem bocznym, gdzie są głośniki zewnętrzne i gdzie także będzie udzielana komunia św. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na Fundusz Ochrony Matki i Dziecka im. Bpa Wilhelma Pluty.
 6. W sobotę, 25 grudnia, uroczystość Narodzenia Pańskiego. Nie będzie Mszy Św. o g. 7:00, pozostałe jak w każdą niedzielę.
 7. W sobotę nie będzie nauki przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.
 8. W przyszłą niedzielę, 26 grudnia, II dzień świąt Bożego Narodzenia – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
 9. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w poniedziałek.
 10. W tym roku nie będą roznoszone opłatki wigilijne po domach. Dlatego pobłogosławione opłatki wigilijne, sianko pod obrus wigilijny, nasz parafialny kalendarz na 2022 rok, a także kartki świąteczne można nabywać tylko w sklepiku, w przedsionku kościoła i zakrystii. Złożone ofiary są przeznaczone na spłacanie zadłużenia za remont kościoła.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła: tygodnik „Niedziela” jest w cenie 8 zł, a „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł z dodatkiem płyty z kolędami. Już dziś zachęcamy do lektury nowego numeru parafialnej gazetki „Wspólnota”, która ukaże się w święta.
 12. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z Alei Wojska Polskiego za torami do końca.
 13. Za wszelkie składane ofiary – Bóg zapłać. Dziś, jak w każdą III niedzielę miesiąca, są zbierane dobrowolne ofiary na pokrycie kosztów remontowych naszej świątyni.
 14. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook