IV NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dziś na Mszy Św. o g. 12:00 zapłonie Betlejemskie Światło Pokoju, które przyniosą żarscy harcerze. Płomień z Betlejem będzie płonął w naszej świątyni do pasterek. Zachęcamy do zabrania światła, by na wigilijnym stole stał się żywą częścią Betlejem wśród nas.
 2. Pobłogosławione opłatki wigilijne są jeszcze do nabycia w naszym sklepiku i zakrystii.
 3. W poniedziałek zbiórka wszystkich ministrantów o g. 11:00.
 4. Zapraszamy do udziału w ostatnich Roratach w poniedziałek o g. 18:00.
 5. We wtorek – Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy do zachowania tradycji wieczerzy wigilijnej oraz postu jakościowego przez cały dzień. W tym dniu nie będzie Mszy Św. o g. 7:00. To dzień imienin Bpa Seniora Adama Dyczkowskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 6. Pasterki będą odprawione o g. 22:00 i 24:00. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na Fundusz Ochrony Matki i Dziecka im. Bpa Wilhelma Pluty.
 7. W środę, 25 grudnia, uroczystość Narodzenia Pańskiego. Nie będzie Mszy Św. o g. 7:00, pozostałe jak w każdą niedzielę.
 8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za życzliwość, dobroć i ofiarność wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję wsparcia biednych i potrzebujących na święta – wsparliśmy ponad 90 rodzin.
 9. S. Elżbietanki zapraszają chętne panie do Apostolatu św. Elżbiety. Szczegóły i zapisy w zakrystii.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” – są to podwójne numery po 10 zł. Zapraszamy do lektury świątecznego numeru naszej parafialnej gazetki „Wspólnota”. Jest jeszcze do nabycia nasz parafialny kalendarz na 2020 rok w cenie 10 zł. 
 11. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Reymonta i Nałkowskiej za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Konopnickiej. 
 12. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 13. Zapraszamy do sklepiku (m.in. są do nabycia płyty zespołu „Voce Cordis – Głosem Serca” z Białorusi) oraz do odwiedzania naszej strony internetowej: www.wnmpzary.pl 

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Piotr Napieralski – wikariusz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook