IV NIEDZIELA WIELKANOCNA DOBREGO PASTERZA

  1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania.
  2. Dzisiejsza Msza Św. o g. 13:15 będzie odprawiona w intencji Ojczyzny.
  3. W ramach ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei”, wolontariusze żarskiego Hospicjum św. Brata Alberta zbierają dziś dobrowolne ofiary do puszek, dzięki którym podopieczni i ich bliscy mogą korzystać z nieodpłatnej opieki hospicyjnej. W zamian za datki są rozdawane kwiaty posadzonych jesienią żonkili i ich symbole – tzw. „żonkilowe brożki”.
  4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII szkół podstawowych odbędzie się w poniedziałek o g. 18:45 w kościele.
  5. Od soboty, 1 maja, rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej, które będą odprawiane w tygodniu o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30. Różaniec od 1 maja przed Mszą Św. będzie odmawiany o g. 17:00.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła. Jest także do nabycia nowy numer parafialnej gazetki „Wspólnota”.
  7. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Kujawskiej za złożenie ofiary. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Słowiańskiej i Podhalańskiej od 1 do 13.
  8. Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary i dokonywane wpłaty na konto parafialne na nasz kościół i na Seminarium Duchowne.
  9. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.
  10. Na podstawie obostrzeń sanitarnych w naszym kościele na Mszach Św. i nabożeństwach może przebywać 50 osób. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek i o zachowaniu dystansu społecznego. Zalecane jest przyjmowanie komunii św. na rękę.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook