IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – DOBREGO PASTERZA

 1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania.
 2. Zachęcamy do wspólnej modlitwy na nabożeństwach majowych, które są odprawiane codziennie w tygodniu o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30. Różaniec jest odmawiany o g. 17:00. We wtorek, z racji bierzmowania – nabożeństwo majowe będzie odprawione wyjątkowo po Mszy Św. porannej.
 3. We wtorek, 10 maja, na Mszy Św. o g. 17:00, ks. Biskup Tadeusz Lityński udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Spowiedź św. dla bierzmowanych, ich świadków i najbliższych odbędzie się w poniedziałek o g. 19:00.
 4. Spotkanie dla rodziców dzieci, które 5 czerwca przystąpią do I Komunii św. odbędzie się w środę, 11 maja, o g. 19:00 w kościele. Obecność obowiązkowa. Od g. 18:30 w salce na plebanii będą do odbioru poprawione szatki.
 5. W piątek, 13 maja, zapraszamy na pierwsze w tym roku Czuwanie Fatimskie. Rozpocznie się ono nabożeństwem majowym o g. 17:30, a zakończy Apelem Jasnogórskim o g. 21:00. Szczegółowy plan jest wywieszony w gablocie.
 6. W ostatnią niedzielę maja w ramach parafialnego festynu odbędzie się loteria fantowa i kiermasz ciast, z których dochód przeznaczony będzie na spłacanie wykonanych robót konserwacyjno-remontowych naszej świątyni. Zwracamy się z serdeczną prośbą o fanty, które można zostawiać na plebanii do 22 maja.
 7. Nadal zachęcamy do składania darów na rzecz uchodźców z Ukrainy. Chodzi o jednorodne produkty spożywcze o długiej ważności, a także o przybory szkolne dla dzieci. Serdecznie dziękujemy za już złożone i przekazane.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która w cenie 8 zł jest dostępna przy wyjściu z kościoła. Do nabycia jest „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Na stoliku pod chórem są do wzięcia darmowe poradniki dla rodziców, pomocne w działaniu wychowawczym dzieci i nastolatków w sferze Internetu i seksualności.
 9. Dziękujemy jednej rodzinie z ul. Leśnej za posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Sarniej, Dziewina i Kruczej.
 10. Bóg zapłać – za wszelkie składane ofiary. Za tydzień, w trzecią niedzielę miesiąca, przy wyjściu z kościoła będą zbierane dobrowolne ofiary na spłacanie remontu przy naszym kościele.
 11. Zapraszamy do naszego sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz parafialnego profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook