IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – LAETARE

Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

* Droga Krzyżowa – w piątki: o g. 16:30 dla dzieci i o g. 17:30 dla młodzieży i dorosłych;

* Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o g. 17:00. W czasie nabożeństwa zbierana będzie taca przeznaczona na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.

Kandydaci do bierzmowania udział w nabożeństwach potwierdzają podpisem w indeksie. Dzieci za udział w Drodze Krzyżowej otrzymują obrazki.

Jutro, w poniedziałek, na Mszy św. o g. 18:00 odbędzie się spotkanie dla rodziców z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. (odbiór szatek).

W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

* w czwartek na Mszy Św. wieczornej spotkanie Przyjaciół Paradyża;

* w piątek o g. 15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza Św.;

* odwiedziny chorych w sobotę od g. 8:00;

* w sobotę od g. 17:15 – nabożeństwo różańcowe i Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi;

* zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o g. 9:00.

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z grupy starszej rozpocznie się Mszą Św. o g. 18:00 w najbliższy czwartek, 4 kwietnia.

Za tydzień rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. W niedzielę nauki będą głoszone na każdej Mszy Św.; w poniedziałek i we wtorek na Mszach Św. o g. 7:00, 9:00, 16:30 i 18:00, a w środę o g. 7:00, 9:00 i 18:00. Dniem spowiedzi św. będzie środa, 10 kwietnia. Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony w gablotach.

Tradycją lat ubiegłych z okazji Wielkiego Czwartku grupy działające przy parafii fundują „dar ołtarza”. Chętne grupy i osoby indywidualne mogą przekazać swoje ofiary na ten cel u ks. proboszcza, ks. wikariuszy lub u siostry w zakrystii do 14 kwietnia, tj. do Niedzieli Palmowej.

Zachęcamy do zbiórki wszelkich darów (takich jak art. spożywcze, słodycze, chemia gospodarcza) dla biednych i potrzebujących z naszej parafii na święta, które można składać przy ołtarzu bocznym.

Katolicka Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II ogłasza nabór uczniów do kl. I na rok szkolny 2019/2020. Zapisy i wszelkie informacje w sekretariacie szkoły. Szkoła zaprasza rodziców i dzieci w czwartek, 4 kwietnia, o g. 17:00 na „Dzień Otwartych Drzwi”. Szczegóły w gablocie.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

Dziękujemy mieszkańcom z ul. Podhalańskiej od 14 do końca za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary. Msza Św. w ich intencji zostanie odprawiona w poniedziałek, 8 kwietnia, o g. 16:30. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Pomorskiej od 1 do 40.

Dziś zbiórka dobrowolnych ofiar do puszek, którą prowadzą wolontariusze Koła Żarskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, na nasze żarskie hospicjum. Nadal można nabywać świece Caritas na stół wielkanocny (15zł), z których dochód przeznaczony jest na pomoc rodzinom z Aleppo w Syrii.

Zachęcamy do podarowania 1% swojego podatku. To nic nie kosztuje, a wiele może pomóc. Wystarczy wpisać w swój PIT odpowiedni numer KRS. W gablocie są różne propozycje.

Zapraszamy do naszego sklepiku, gdzie można zakupić bardzo ciekawy album o kościołach naszego i okolicznych dekanatów, ciekawie wydane Pismo św. dla młodych oraz ładne i tanie kartki świąteczne.

Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się w nocy z 12 na 13 kwietnia. Spotkanie organizacyjne dziś o g. 19:00 w salce przy kościele św. Józefa w Żarach. Szczegóły na plakatach.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaprasza na spotkanie w środę, 3 kwietnia, o g. 19:00 do sali na plebanię. Spotkanie poprowadzi dr hab. Mieczysław Guzewicz, doradca pani Minister Elżbiety Rafalskiej. Tematem będzie przybliżenie zakresu zadań realizowanych wobec rodziny w Polsce.

Żary, dn. 31 marca 2019 r.


ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Piotr Gniewaszewski – wikariusz

ks. Mariusz Mazurkiewicz – wikariusz

Facebook