IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – LAETARE

  1. W związku z wprowadzeniem stanu epidemii oraz na podstawie rozporządzeń Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski i Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego Tadeusza Lityńskiego przypominamy, że w kościele może przebywać nie więcej niż 50 osób, że zalecane jest przyjmowanie komunii św. na rękę. Jednocześnie zachęcamy do osobistej modlitwy przed wystawionym Najśw. Sakramentem w kaplicy adoracji od poniedziałku do piątku od Mszy Św. porannej do wieczornej.
  2. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne będą transmitowane przez Telewizję Regionalną Żary z naszego kościoła. Rozpoczęcie w przyszłą niedzielę, 29 marca, a zakończenie w środę, 1 kwietnia. Msza Św. z nauką rekolekcyjną – codziennie o g. 18:00. Zachęcamy do skorzystania z tej formy rekolekcji.
  3. W środę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Będzie można włączyć się do krucjaty modlitewnej Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego przez wpisanie się do księgi, która będzie wyłożona przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy przez cały tydzień.
  4. Tradycją lat ubiegłych z okazji Wielkiego Czwartku grupy działające przy parafii fundują „dar ołtarza”. Chętne grupy i osoby indywidualne mogą przekazać swoje ofiary na ten cel u księży lub u siostry w zakrystii do 5 kwietnia, tj. do Niedzieli Palmowej.
  5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Małego Gościa Niedzielnego”.
  6. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Kujawskiej za posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Słowiańskiej i Podhalańskiej od 1 do 13. 
  7. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary. Szczególnie dziękuję tym, którzy czując odpowiedzialność za nasz kościół w tym trudnym czasie, dokonują wpłat na konto parafialne.
  8. Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Szczegóły na plakatach.
  9. Zachęcamy do podarowania 1% swojego podatku na wspieranie pożytecznych działań różnych instytucji (np. Caritas). To nic nie kosztuje, a wiele może pomóc. Wystarczy wpisać w swój PIT odpowiedni numer KRS.
  10. Zapraszamy do sklepiku, gdzie można nabywać świece Caritas na stół wielkanocny (15 zł), z których dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom w Rwandzie, a także ładne i tanie kartki świąteczne oraz do odwiedzania naszej strony internetowej: www.wnmpzary.pl 

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Piotr Napieralski – wikariusz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook