IV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W lipcu i sierpniu  w niedzielę nie ma Mszy Św. o g. 13:15 i 18:00, natomiast wieczorna Msza Św. jest odprawiana o g. 19:00. W tygodniu bez zmian: 7:00 i 18:00. Przypominamy o godnym stroju i zachowaniu w miejscach kultu, szczególnie podczas nabożeństw w okresie letnim.
 2. We wtorek, 11 lipca, mija 80 rocz. „Krwawej Niedzieli” na Wołyniu. W tym dniu przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Główne obchody w Żarach odbędą się na cmentarzu komunalnym przy Krzyżu Wołyńskim o g. 12:00. Wcześniej nastąpi złożenie wiązanek kwiatów i zapalenie zniczy przy pamiątkowych tablicach: o g. 10:30 przy kościele św. Józefa i o g. 11:10 w parku przy ul. Podwale. W tym dniu prosimy o wywieszenie flag narodowych z kirem. Zapraszamy do wzięcia udziału w tych obchodach.
 3. W czwartek, 13 lipca, odbędzie się Czuwanie Fatimskie. Rozpocznie się ono Mszą Św. o g. 18:00, a zakończy się uroczystą Mszą Św. o g. 20:00 i Apelem Jasnogórskim. Szczegółowy program czuwania wywieszony jest w gablotach.
 4. W przyszłą niedzielę w par. Matki Bożej Szkaplerznej w Żarach-Kunicach zostanie odprawiona Msza Św. odpustowa o g. 12:00 połączona z możliwością przyjęcia szkaplerza.
 5. Zdjęcia z uroczystości I Komunii św., która odbyła się 4 czerwca, są do odbioru w kancelarii parafialnej w czasie jej urzędowania.
 6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła.
 7. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Pomorskiej od 1 do 40 za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Msza Św. w ich intencji zostanie odprawiona 11 października o g. 18:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Pomorskiej od 41 do końca.
 8. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary. Za tydzień, w trzecią niedzielę miesiąca, przy wyjściu z kościoła, będą zbierane dobrowolne ofiary na spłacanie zadłużenia za wykonane prace remontowe przy naszej świątyni.
 9. W dniach od 2 do 12 sierpnia odbędzie się 43. Piesza Pielgrzymka z Głogowa na Jasną Górę pod hasłem: „Trwajmy w Kościele”. Zapraszamy i zachęcamy do udziału. Szczegóły na plakacie.
 10. Zapraszamy na koncerty z cyklu „Lato z Telemannem”, które odbywają się przez wszystkie niedziele lipca o g. 16:00 w kościele św. Piotra i Pawła w parku. Szczegóły na plakacie.
 11. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook