IV NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś Msza Św. o g. 13:15 będzie odprawiona w intencji Ojczyzny i o pokój na Ukrainie.
  2. Trwają Duszpasterskie Odwiedziny Rodzin czyli Kolęda. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców z ulic:

         – poniedziałek  Pomorska 26 – do końca.

         – wtorek            Reymonta, Łokietka, Artylerzystów 1-10, 12, 12A-C, 13, 14, 31.

         – środa               Śródmiejska, Artylerzystów 11, 11A-D.

         – czwartek        Ogrodowa, I Maja 1-5A, 6.

         – piątek             I Maja 12, 14.

         – sobota             I Maja 10, Pocztowa.

Plan odwiedzin kolędowych jest wywieszony w gablotach oraz dostępny na parafialnej stronie internetowej i na facebooku. Kolędowanie rozpoczynamy od poniedziałku do piątku od g. 15:30, w soboty od g. 10:00.

3. W trakcie kolędy kancelaria jest nieczynna. W sprawach bieżących prosimy zgłaszać się w tygodniu po Mszy Św. do zakrystii.

4. W piątek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Na wszystkich Mszach Św. błogosławieństwo świec. Porządek Mszy Św.: g. 7:00, 16:30 i 18:00. Tego dnia na Mszy Św. o g. 16:30 dzieci I-komunijne będą odnawiać przyrzeczenia chrzcielne. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego – po Mszach Św. zbiórka do puszek na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

* w czwartek spotkanie Przyjaciół Paradyża na Mszy Św. wieczornej;

* w sobotę o g. 17:15 – różaniec i Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi;

* w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o g. 9:00 – zmiana tajemnic Żywego Różańca.

6. Rodziców z dziećmi I-komunijnymi zapraszamy w sobotę, 3 lutego, od g. 10:00 do g. 11:00, do salki na plebanii (wejście od strony ul. Miłej) w celu pobrania miar szatek komunijnych. 

7. Najbliższy kurs przedmałżeński w Żarach odbędzie się w par. Najśw. Serca P. Jezusa. Rozpocznie się w najbliższą niedzielę, 4 lutego, Mszą Św. o g. 18:00 i potrwa do soboty.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła oraz do lektury najnowszego numeru gazetki parafialnej „Wspólnota”.

9. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Prusa za ofiarę na posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Wyspiańskiego. 

10. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary. 

11. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz parafialnego profilu facebook’owego: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook