IX NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Zmiana tajemnic Żywego Różańca – dziś po Mszy Św. o g. 9:00.
  2. Dzisiaj, na Mszy Św. o g. 12:00, dzieci klas IV obchodzić będą uroczystość Rocznicy I Komunii św.
  3. Dziś w naszej parafii DOROCZNY FESTYN PARAFIALNY, w ramach którego odbędzie się loteria fantowa (każdy los wygrywa) i kiermasz ciast, z których dochód będzie przeznaczony na cele konserwacyjno-remontowe naszej świątyni. Sprzedaż ciast i okolicznościowych koszulek parafialnych rozpocznie się po Mszy Św. porannej, a sprzedaż losów od g. 10:00. Losowanie nagród głównych (wśród nich są: rower, sprzęt AGD, bony do zaprzyjaźnionych sklepów i restauracji, złota i srebrna biżuteria, elektryczna hulajnoga, smartfon) odbędzie się o g. 17:30. Od 14:30 rozpocznie się festyn z atrakcjami dla dzieci (animacje, dmuchańce, wata cukrowa i inne atrakcje) oraz dla dorosłych, będzie także grill. Na festynowej scenie wystąpią artyści z USA w ramach koncertowej trasy VON PROMNITZ TOUR 2024.
  4. Ze względu na festyn dzisiaj nie ma Mszy Św. o g. 13:15, a wieczorna Msza Św. zostanie odprawiona o g. 20:00.
  5. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Zapraszamy do udziału w eucharystycznych procesjach wokół kościoła codziennie do czwartku, które przeżywamy w trakcie nabożeństw czerwcowych.
  6. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które są odprawiane codziennie w tygodniu o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30. W tygodniu różaniec jest odmawiany o g. 17:00.
  7. W tym tygodniu przypadają I czwartek i piątek miesiąca:

* w czwartek na Mszy Św. wieczornej spotkanie Przyjaciół Paradyża;

* w piątek o g. 15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Św. z konferencją.

8. W piątek, 7 czerwca, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To dzień odpustu w parafii Najśw. Serca P. Jezusa – Msza Św. odpustowa o g. 18:00.

9. W sobotę, 8 czerwca, w Żarach odbędzie się V Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem: „Zjednoczeni dla Życia, Rodziny, Ojczyzny”. Rozpocznie się Mszą Św. o g. 15:00 w kościele Najśw. Serca P. Jezusa, a po niej przemarsz ulicami miasta i zakończy się ok. g. 17:15 na dziedzińcu żarskiego Pałacu. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału.

10. Najbliższy kurs przedmałżeński w Żarach odbędzie się w par. św. Józefa Oblubieńca. Rozpoczęcie w niedzielę, 9 czerwca. Konferencje o g. 19:00. Zakończenie w czwartek, 13 czerwca.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz parafialnej gazetki „Wspólnota”, które są dostępne przy wyjściu z kościoła. 

12. Dziękujemy rodzicom dzieci I-komunijnych za posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Leśnej.

13. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary. Dziś zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej, a za tydzień zbiórka do puszek na K.U.L. i uczelnie katolickie.

14. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz parafialnego profilu facebook’owego: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

15. Nasza parafia organizuje pielgrzymko-wycieczkę do południowej Francji (w programie m. in. Lourdes, La Salette, Ars i Carcassonne) w terminie od 30 lipca do 7 sierpnia. Szczegółowy program wywieszony jest w gablotach. Wszelkie informacje i zapisy – u ks. wikariusza Marcina.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook