NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ PALMOWA

 1. Na podstawie nowych obostrzeń sanitarnych w naszym kościele na Mszach Św. i nabożeństwach może przebywać 50 osób. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek i o zachowaniu dystansu społecznego. Zalecane jest przyjmowanie komunii św. na rękę. Na parafialnej stronie internetowej, Facebook’u i w gablocie można przeczytać szczegółowe wskazania na Wielki Tydzień i Święta dla duchowieństwa i wiernych naszej diecezji w czasie pandemii.
 2. Dzisiejszą Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczynają się celebracje Wielkiego Tygodnia.
 3. Zapraszamy dziś na ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o g. 17:00. W czasie nabożeństwa jest zbierana taca przeznaczona na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.
 4. W tym tygodniu kancelaria czynna tylko w poniedziałek.
 5. WIELKI CZWARTEK – dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o g. 18:00 (nie będzie Mszy Św. porannej). Po Mszy Św. procesja do Ciemnicy i czuwanie do g. 21:00.
 6. WIELKI PIĄTEK – adoracja w Ciemnicy od g. 12:00 do g. 16:30. O g. 15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa. Liturgia Męki Pańskiej o g. 18:00, po niej procesja do Grobu Pańskiego i adoracja do g. 21:00. Przypominamy, że przez cały dzień obowiązuje post ścisły i całkowita abstynencja.
 7. WIELKA SOBOTA – adoracja przy Grobie Pańskim od g. 12:00 do g. 16:30. Święcenie pokarmów jest odwołane. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o g. 18:00 w kościele.
 8. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA – Msza Św. Rezurekcyjna o g. 6:00; pozostałe Msze Św. o g. 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 i 18:00.
 9. Liturgia Triduum Paschalnego z naszego kościoła będzie transmitowana przez Telewizję Regionalną Żary codziennie o g. 18:00, a Msza Św. Rezurekcyjna w niedzielę o g. 6:00.
 10. Dziękujemy grupom działającym przy parafii oraz osobom indywidualnym za ofiary na „dar ołtarza” na Wielki Czwartek, za które zostały zakupione nowe dzwonki ministranckie.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła oraz do lektury najnowszego numeru parafialnej gazetki „Wspólnota”.
 12. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Pytlasińskiego i Stamma za posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Leśnej (prosimy o posprzątanie w środę wieczorem lub w czwartek przedpołudniem wcześniej uzgadniając z p. Krzysztofem).
 13. Bóg zapłać za złożone ofiary na kościół i na Seminarium Duchowne.
 14. Zapraszamy do sklepiku, gdzie można nabywać świece Caritas na stół wielkanocny (15 zł) oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook