NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ – PALMOWA

 1. Dzisiejszą Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczynają się celebracje Wielkiego Tygodnia.
 2. Zapraszamy dziś na ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o g. 17:00. W czasie nabożeństwa zbierane są ofiary przeznaczone na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.
 3. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w poniedziałek.
 4. WIELKI CZWARTEK – dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o g. 18:00 (nie będzie Mszy Św. porannej!). Po Mszy Św. procesja do Ciemnicy i czuwanie do g. 22:00.
 5. WIELKI PIĄTEK – adoracja w Ciemnicy od g. 9:00. O g. 15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa. Liturgia Męki Pańskiej o g. 18:00, po niej procesja do Grobu Pańskiego i adoracja do g. 22:00. Przypominamy, że przez cały dzień obowiązuje post ścisły i całkowita abstynencja!
 6. WIELKA SOBOTA – adoracja przy Grobie Pańskim od g. 9:00. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny od g. 10:00 do g. 13:30 – co pół godziny. Wigilię Paschalną rozpoczniemy o g. 20:00. Prosimy o przyniesienie świec.
 7. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA – Msza Św. Rezurekcyjna z procesją wokół kościoła o g. 6:00; pozostałe Msze Św. o g. 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 i 18:00.
 8. Szczegółowy plan Triduum oraz adoracji – z podziałem na grupy – jest dostępny w ulotkach rozdawanych przed kościołem, w gablotach oraz w internecie.
 9. Dziękujemy grupom działającym przy parafii oraz osobom indywidualnym za ofiary na tradycyjny  „dar ołtarza” z okazji Wielkiego Czwartku – będzie to rzutnik do wyświetlania tekstów pieśni.
 10. Zachęcamy do składania darów na rzecz uchodźców z Ukrainy. Chodzi o jednorodne produkty spożywcze o długiej ważności (np. ryż, cukier, mleko, konserwy, soczki dla dzieci itp.). Produkty prosimy składać na plebanii. Za już złożone – dziękujemy.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która w cenie 8 zł jest dostępna przy wyjściu z kościoła. Do nabycia „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 12. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Kusocińskiego oraz Żwirki i Wigury za posprzątanie kościoła. Msze Św. w ich intencji będą odprawione 28 kwietnia o g. 18:00 i 21 czerwca o g. 18:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Czecha, Tenisowej, Marusarzówny i  Teligi (prosimy o posprzątanie w środę wieczorem lub w czwartek przedpołudniem wcześniej uzgadniając z p. Krzysztofem).
 13. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary. Dziś wolontariusze przeprowadzają zbiórkę do puszek na rzecz żarskiego hospicjum, a za tydzień – w pierwszy dzień świąt – trzecią niedzielę miesiąca – przy wyjściu z kościoła będą zbierane dobrowolne ofiary na spłacanie wykonanych robót przy naszym kościele.
 14. Zapraszamy do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz parafialnego profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook