NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

  1. Dzisiaj obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – Patronalne Święto Rodzin Katolickich. Na Mszach Św. – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz błogosławieństwo rodzin relikwiami bł. rodziny Ulmów, które to relikwie od dziś zagościły w naszym kościele.

Jest to ostatni dzień Roku Pańskiego 2023, dlatego dzisiejsza Msza Św. wieczorna zostanie odprawiona o g. 17:00 i będzie połączona z nabożeństwem na zakończenie Starego Roku.

2. Jutro, w poniedziałek – pierwszy dzień Nowego Roku 2024 – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Jest to święto nakazane, stąd mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Św. W tym dniu nie będzie Mszy Św. o g. 7:00 – pozostałe jak w każdą niedzielę.

3. We wtorek, 2 stycznia, rozpoczynamy Duszpasterskie Odwiedziny Rodzin. Plan odwiedzin kolędowych wywieszony jest w gablocie oraz dostępny na stronie internetowej i na facebooku.

Kolędowanie rozpoczynamy: od poniedziałku do piątku – g. 15:30, w soboty – g. 10:00.

W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców z ulic:

          – wtorek          Karpacka, Sudecka, Bieszczadzka, Podlaska, Wielkopolska, Leśna, Sosnowa,

Wypoczynkowa, Letniskowa.

          – środa             Pokoju, Warmińska, Kurpiowska, Witosa.

          – czwartek       Wileńska, Lubuska, Pienińska, Świętokrzyska, Dom Dziecka, Klonowa.

          – piątek            Izerska, Karkonoska, Dolnośląska, Małopolska, Mazurska, Spacerowa.

4. W trakcie kolędy kancelaria będzie nieczynna. W sprawach bieżących prosimy zgłaszać się w tygodniu po Mszy Św. do zakrystii.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spotkanie Przyjaciół Paradyża w czwartek na Mszy Św. wieczornej. W sobotę o g. 17:15 – różaniec i Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o g. 9:00.

6. W piątek, 5 stycznia, przypada VIII rocz. ingresu bpa diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego do gorzowskiej katedry. Otoczmy go w tym dniu naszą szczególną modlitwą.

7. W sobotę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Jest to święto nakazane. Msze Św. w tym dniu jak w każdą niedzielę, ale nie będzie Mszy Św. o g. 13:15. Taca z uroczystości przeznaczona będzie na działalność misyjną Kościoła. Podczas wszystkich Mszy Św. – błogosławieństwo kredy i kadzidła (ofiary na działalność naszych sióstr elżbietanek).

8. 6 stycznia odbędzie się IX Żarski Orszak Trzech Króli. Rozpocznie się on Mszą Św. o g. 12:00 w naszym kościele, a następnie ulicami naszego miasta przejdziemy pod Ratusz, a stamtąd do parafii Miłosierdzia Bożego, gdzie Królowie złożą dary Świętej Rodzinie. Zapraszamy wszystkich (dzieci, młodzież i dorosłych) do udziału oraz zachęcamy do przebrania się w stroje jasełkowe.

9. Za tydzień przypada Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia.

10. Zespół „Żar Miłości” zaprasza na Koncerty Bożonarodzeniowe, które odbędą się 7, 12 i 14 stycznia. Wstęp wolny. Szczegóły na plakatach w gablocie. Serdecznie zapraszamy.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania noworocznego numeru „Niedzieli” – 12 zł. Zachęcamy do lektury nowego numeru parafialnej gazetki „Wspólnota”.

12. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Obrońców i Partyzantów za ofiary na posprzątanie kościoła. Msza Św. w ich intencji zostanie odprawiona 12 marca o g. 7:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Alei Wojska Polskiego numery parzyste do torów.

13. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary.

14. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz parafialnego profilu facebook’owego: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook