NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

  1. Wszystkim parafianom i Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech zmartwychwstały Pan obdarza nas radością, pokojem i nadzieją życia wiecznego w niebie. Niech one nam towarzyszą przez cały Okres Wielkanocny i nasze życie.

Msza Św. Rezurekcyjna z procesją wokół kościoła o g. 6:00; pozostałe Msze Św. o g. 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 i 18:00.

2. Jutro II dzień świąt. Porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Ofiary złożone tego dnia na tacę są przeznaczone na potrzeby K.U.L. i uczelni katolickich.

3. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w sobotę.

4. W najbliższy piątek w Oktawie Wielkanocy nie obowiązuje post.

5. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego, która kończy Oktawę Wielkanocy i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. W tym dniu zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas.

6. W przyszłą niedzielę dzieci ze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 8 będą od g. 9:30 do 12:00 rozprowadzać ozdoby filcowe. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na zakup żywności dla potrzebujących i biednych.

7. W przyszłą niedzielę w parafii Miłosierdzia Bożego odbędą się uroczystości odpustowe, które rozpoczną się Mszą Św. o g. 13:00. Zapraszamy w imieniu ks. dziekana Tadeusza. 

8. Za tydzień Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę.

9. Dziękujemy raz jeszcze grupom działającym przy naszej parafii oraz osobom indywidualnym za ofiary na „dar ołtarza” na Wielki Czwartek, za które, w połączeniu z ofiarami dzieci I-komunijnych i bierzmowanych zostanie zakupiona nowa monstrancja.

10. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania kościoła, dekoracji, liturgii, uczestnikom Gorzkich Żali i za wszelką pomoc, byśmy wszyscy mogli przeżywać tegoroczne Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła.

12. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Pienińskiej, Izerskiej, Karkonoskiej i Świętokrzyskiej za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Sportowej.

13. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary.

14. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook