NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

  1. Wszystkim Parafianom i Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech zmartwychwstały Pan obdarz nas radością, pokojem i nadzieją życia wiecznego w niebie. Niech one nam towarzyszą przez cały Okres Wielkanocny i nasze życie.

Porządek Mszy Św.: Rezurekcja z procesją o g. 6:00; pozostałe o g. 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 i 18:00.

2. Jutro II dzień świąt. Porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Ofiary złożone tego dnia na tacę będą przeznaczone na potrzeby K.U.L. i uczelni katolickich.

3. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

* w czwartek – spotkanie Przyjaciół Paradyża na Mszy Św. wieczornej,

* w piątek o g. 15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza Św. z konferencją,

* w sobotę o g. 17:15 – Różaniec i Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi,

* w przyszłą niedzielę – zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy Św. o g. 9:00.

4. W piątek w Oktawie Wielkanocy nie obowiązuje post.

5. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w sobotę.

6. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego, która kończy Oktawę Wielkanocy i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. W tym dniu zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas.

7. W przyszłą niedzielę w parafii Miłosierdzia Bożego odbędą się uroczystości odpustowe, które rozpoczną się Mszą Św. o g. 13:00. W Wigilię Odpustu, w sobotę o g. 19:00, zostanie odprawiony Akatyst ku czci Zmartwychwstania Pańskiego. W imieniu ks. dziekana Tadeusza zapraszamy.

8. Za tydzień Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę.

9. Dziękujemy raz jeszcze grupom działającym przy parafii oraz osobom indywidualnym za ofiary na „dar ołtarza” z okazji Wielkiego Czwartku, za które został zakupiony komplet obrusów na wszystkie ołtarze i zrobiona renowacja monstrancji.

10.. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania kościoła, dekoracji, liturgii, uczestnikom Gorzkich Żali i za wszelką pomoc, byśmy wszyscy mogli przeżywać tegoroczne Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne. 

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do lektury nowego numeru parafialnej gazetki „Wspólnota”.

12. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Dąbrowskiego za złożenie ofiary na posprzątania kościoła. Msza Św. w ich intencji oraz za zmarłych z ich rodzin zostanie odprawiona 6 czerwca o g. 7:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Chłopickiego i Bema.

13. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary.

14. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz parafialnego profilu facebook’owego: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook