NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 1. W związku ze stanem epidemii zachęcamy do osobistej modlitwy w naszych domach oraz do korzystania z transmitowanych przez telewizję, radio i Internet Mszy Św. i nabożeństw. Pozostańmy w domach!
 2. Wszystkim Wam, drodzy Bracia i Siostry składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech radość paschalna i nadzieja życia wiecznego w niebie towarzyszą nam przez cały Okres Wielkanocny, nasze życie i okres pandemii. Msza Św. Rezurekcyjna o g. 6:00; pozostałe Msze Św. o g. 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 i 18:00, na których w kościele może przebywać maksymalnie 5 osób (pierwszeństwo mają ci, którzy zamówili intencje na daną Mszę Św.).
 3. Jutro II dzień świąt. Porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. 
 4. W poniedziałek, 13 kwietnia, przypada 80 rocznica zbrodni Katyńskiej.
 5. W najbliższy piątek w Oktawie Wielkanocy nie obowiązuje post.
 6. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego, która kończy Oktawę Wielkanocy.
 7. Dziękujemy raz jeszcze grupom działającym przy parafii oraz osobom indywidualnym za ofiary na „dar ołtarza” na Wielki Czwartek, za które zostały zakupione nowe świece na ołtarz główny.
 8. Składamy serdeczne podziękowania tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania kościoła, liturgii, uczestnikom Gorzkich Żali, składającym ofiary i za wszelką pomoc, byśmy mogli, mimo pandemii, przeżywać tegoroczne Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne. Szczególne podziękowania kierujemy do TV Regionalnej Żary i Ogrodnictwa państwa Małgorzaty i Waldemara Rosół z Kunic.
 9. Zachęcamy do czytania świątecznych, podwójnych numerów prasy katolickiej: „Niedzieli” (10 zł), „Gościa Niedzielnego” (6 zł) i „Małego Gościa Niedzielnego”, które są do nabycia w zakrystii. Także w zakrystii są do nabycia wielkanocne świece Caritas (15 zł).
 10. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Pomorskiej od 1 do 40.
 11. Wyrażamy wdzięczność tym, którzy dokonują wpłat na konto parafialne czując odpowiedzialność za nasz kościół w tym trudnym czasie epidemii. Bóg zapłać.
 12. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej: www.wnmpzary.pl, gdzie zamieszczamy aktualne komunikaty dotyczące życia kościoła w czasie epidemii i gdzie jest do przeczytania marcowy numeru gazetki „Wspólnota” w wersji elektronicznej.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Piotr Napieralski – wikariusz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook