UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

  1. Dzisiaj o g. 12:00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Św. dziękczynna za beatyfikację siostry M. Edelburgis, którą odprawi ks. Bp Diecezjalny Tadeusz Lityński z udziałem kapłanów, sióstr elżbietanek oraz władz samorządowych. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia. Dlatego nie będzie Mszy Św. o g. 13:15, a intencja z tej godziny zostanie odprawiona o g. 12:00.
  2. Dziś przypada 73 rocz. śmierci ks. Karola Ponsensa, budowniczego naszego kościoła. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, które są odprawiane codziennie w tygodniu o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30. Różaniec w tygodniu – o g. 17:00.
  4. W poniedziałek, 13 czerwca, zapraszamy na kolejne Czuwanie Fatimskie. Rozpocznie się ono nabożeństwem czerwcowym o g. 17:30, a zakończy Apelem Jasnogórskim o g. 21:00. Szczegółowy plan jest wywieszony w gablotach.
  5. W czwartek, 16 czerwca, przypada uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Porządek Mszy Św. w naszej parafii: 7:00, 9:00, 10:00, 13:00 (po procesji) i 18:00.

Miejska procesja wyruszy z par. św. Józefa Oblubieńca po Mszy Św. o g. 10:00 i przejdzie do czterech ołtarzy: przy kościele św. Józefa, przy kościele rektoralnym (ul. Chrobrego), przy kościele Najśw. Serca Pana Jezusa i zakończy się przy naszym kościele. Prosimy o przygotowanie chorągwi i udekorowanie naszych domów. Próby dla dziewczynek pragnących sypać kwiaty będą w poniedziałek, wtorek i środę o g. 17:00 przy kościele św. Józefa.

6. 16 czerwca przypada X rocz. święceń biskupich Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

7. W dniach 13 – 18 czerwca w Rokitnie odbywać się będą obchody ku czci M.B. Rokitniańskiej. Główne uroczystości odpustowe odbędą się w sobotę, 18 czerwca. Szczegółowy program uroczystości wywieszony jest w gablotach. Serdecznie zapraszamy do udziału.

8. Organizowana jest dekanalna pielgrzymka na uroczystość odpustową do Rokitna na sobotę, 18 czerwca, Koszt – 40 zł. Szczegóły i zapisy w zakrystii.

9. W przyszłą niedzielę, 19 czerwca, na Mszy Św. o g. 12:00, dzieci klas IV obchodzić będą uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Św. Spowiedź św. dla dzieci i ich bliskich przez cały tydzień pół godziny przed Mszą Św. wieczorną.

10. Nadal zachęcamy do składania darów na rzecz uchodźców z Ukrainy. Dziękujemy za już złożone.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła. Do nabycia jest „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny” oraz ciekawy numer „Gościa Extra” o cudach eucharystycznych w cenie 12 zł.

12. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Słowiańskiej i Podhalańskiej od 1 do 13 za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Msza Św. za nich zostanie odprawiona 28 lipca o g. 18:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Podhalańskiej od 14 do końca.

13. Bóg zapłać – za wszelkie składane ofiary. Dziś zbiórka do puszek na K.U.L. i uczelnie katolickie. Za tydzień, w trzecią niedzielę miesiąca, przy wyjściu z kościoła będą zbierane dobrowolne ofiary na spłacanie długu za wykonane prace remontowe przy naszej świątyni.

14. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook