UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 1. Dziś Msza Św. o g. 13:15 zostanie odprawiona za Ojczyznę i o pokój na Ukrainie.
 2. W środę, 29 maja, spotkanie z rodzicami dzieci-komunijnych o g. 19:00. Obecność obowiązkowa.
 3. W czwartek, 30 maja, uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Pańskiej, czyli Boże Ciało. Porządek Mszy Św. w naszej parafii: 7:00, 9:00, 10:00, 13:00 (po procesji) i 18:00. Miejska procesja wyruszy z naszej świątyni po Mszy Św. o g. 10:00 i przejdzie do czterech ołtarzy: plac przy naszym kościele, plac przy kościele Najśw. Serca P. Jezusa, ul. Chrobrego i zakończy się przy kościele św. Józefa. Prosimy o przygotowanie chorągwi i o udekorowanie naszych domów i mieszkań. Próby dla dziewczynek pragnących sypać kwiaty będą we wtorek i środę o g. 17:15 na placu przed kościołem. Prosimy o przynoszenie do zakrystii kwiatów.
 4. W piątek zakończenie nabożeństw majowych, a od soboty rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, które są odprawiane codziennie w tygodniu o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30. W tygodniu różaniec jest odmawiany o g. 17:00.
 5. W sobotę, 1 czerwca, na Mszy Św. o g. 11:00 dzieci przystąpią do I Komunii św. Spowiedź św. dla dzieci, ich rodziców i gości w piątek o g. 12:00.
 6. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca – o g. 17:00 rozpocznie się różaniec, nabożeństwo czerwcowe i Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o g. 9:00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 7. W przyszłą niedzielę, 2 czerwca, na Mszy Św. o g. 12:00, dzieci klas IV obchodzić będą uroczystość Rocznicy I Komunii św. Spowiedź św. dla dzieci i ich bliskich w piątek o g. 12:00.
 8. Za tydzień, 2 czerwca, odbędzie się nasz DOROCZNY FESTYN PARAFIALNY, w ramach którego odbędzie się loteria fantowa (każdy los wygrywa) i kiermasz ciast, z których dochód będzie przeznaczony na cele konserwacyjno-remontowe naszej świątyni. Zwracamy się z serdeczną prośbą o fanty, które można do wtorku zostawiać na plebanii. Za już ofiarowane serdecznie dziękujemy. Gorąco prosimy o upieczenie ciast, które można zostawiać na plebanii w piątek, sobotę i niedzielę. Sprzedaż ciast i okolicznościowych koszulek parafialnych rozpocznie się po Mszy Św. porannej, a sprzedaż losów od g. 10:00. Losowanie nagród głównych (wśród nich są: rower, sprzęt AGD, bony do zaprzyjaźnionych sklepów i restauracji, złota i srebrna biżuteria) odbędzie się o g. 17:30. Od 14:30 rozpocznie się festyn z atrakcjami dla dzieci (animacje, dmuchańce, wata cukrowa i inne atrakcje) oraz dla dorosłych, będzie także grill. Na festynowej scenie wystąpią artyści z USA w ramach koncertowej trasy VON PROMNITZ TOUR 2024.
 9. Ze względu na festyn w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy Św. o g. 13:15, a wieczorna Msza Św. zostanie odprawiona o g. 20:00.
 10. Najbliższy kurs przedmałżeński w Żarach odbędzie się w par. św. Józefa Oblubieńca. Rozpoczęcie w niedzielę, 9 czerwca. Konferencje o g. 19:00. Zakończenie w czwartek, 13 czerwca.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz najnowszego numeru parafialnej gazetki „Wspólnota”, które są dostępne przy wyjściu z kościoła. 
 12. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy rodzicom dzieci I-komunijnych, których zapraszamy w piątek o g. 19:00.
 13. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary. 
 14. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz parafialnego profilu facebook’owego: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.
 15. Nasza parafia organizuje pielgrzymko-wycieczkę do południowej Francji (w programie m. in. Lourdes, La Salette, Ars i Carcassonne) w terminie od 30 lipca do 7 sierpnia. Szczegółowy program wywieszony jest w gablotach. Wszelkie informacje i zapisy – u ks. wikariusza Marcina.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook