UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

  1. Dziś pierwszy dzień Nowego Roku Pańskiego 2023 – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Jest to święto nakazane, stąd mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Św.
  2. Dzisiaj po Mszy Św. o g. 9:00 – zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  3. W poniedziałek, 2 stycznia, rozpoczynamy Duszpasterskie Odwiedziny Rodzin czyli Kolędę. Plan odwiedzin kolędowych jest na ulotkach rozdawanych przed kościołem i wywieszony w gablotach. Kolędowanie rozpoczynać będziemy od poniedziałku do piątku od g. 15:30, w soboty od g. 10:00. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców z ulic:

– poniedziałek   Warmińska, Kurpiowska, Dolnośląska, Leśna, Wypoczynkowa,

                            Artylerzystów 1-10, 12, 13, 14, 31.

– wtorek             Klonowa, Karpacka, Sudecka, Bieszczadzka, Artylerzystów 12 a-c.

– środa               Witosa, Wileńska, Lubuska, Artylerzystów 11, 11a, 11b.

– czwartek         Pokoju, Artylerzystów 11c, 11d.

– sobota             Aleja Wojska Polskiego do torów, Pocztowa.                      

4. W trakcie kolędy kancelaria będzie nieczynna. W sprawach bieżących prosimy zgłaszać się w tygodniu po Mszy Św. do zakrystii.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spotkanie Przyjaciół Paradyża w czwartek na Mszy Św. wieczornej. W sobotę o g. 17:15 rozpocznie się różaniec i Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.

6. W czwartek, 5 stycznia, przypada VII rocznica ingresu bpa diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego do gorzowskiej katedry. Otoczmy Go naszą szczególną modlitwą.

7. W piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Jest to święto nakazane. Msze Św. w tym dniu jak w każdą niedzielę, ale nie będzie Mszy Św. o g. 13:15.   Taca z uroczystości przeznaczona będzie na działalność misyjną Kościoła. Podczas wszystkich Mszy Św. – błogosławieństwo kredy i kadzidła (ofiary na działalność naszych sióstr elżbietanek).

8. W piątek wyruszy VIII Żarski Orszak Trzech Króli. Rozpocznie się on Mszą Św. o g. 12:00 w naszym kościele, a następnie ulicami naszego miasta przejdziemy pod Ratusz, a stamtąd do parafii Miłosierdzia Bożego, gdzie Królowie złożą dary Świętej Rodzinie. Zapraszamy wszystkich (dzieci, młodzież i dorosłych) do udziału oraz zachęcamy do przebrania się w stroje jasełkowe.

9. Za tydzień – niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia. Tego dnia na Mszy Św. o g. 12:00 dzieci I-komunijne będą odnawiać przyrzeczenia chrzcielne.

10. Zapraszamy do czytania noworocznego numeru tygodnika „Niedziela” w cenie 10 zł.

11. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z Alei Wojska Polskiego za torami do końca.  

12. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary.

13. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook