UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

  1. Dziś, w ramach parafialnego festynu odbywa się loteria fantowa (każdy los wygrywa) i kiermasz ciast. Sprzedaż losów i ciast do 15:00 (lub do wyczerpania ciast i losów). Na losowanie nagród głównych (wśród nich są: rower, smartfon, vouchery do zaprzyjaźnionych firm i restauracji) zapraszamy na g. 16:00 przed kościół lub na bezpośrednią relację na parafialnym Facebook’u. Wyniki losowania zostaną także ogłoszone na parafialnej stronie internetowej, Facebooku i w gablocie. Przypominamy, że całkowity dochód przeznaczony jest na wsparcie wakacyjnego wypoczynku dzieci.
  2. Dzisiaj odbędzie się II Żarski Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się Mszą Św. o g. 13:00 w kościele Miłosierdzia Bożego, później przemarsz do parku miejskiego, gdzie odbędzie się piknik rodzinny. Zapraszamy do udziału. Szczegóły na ulotkach i na plakatach.
  3. Jutro, 31 maja, na Mszy Św. o g. 16:30 ks. Biskup udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Z tego powodu nabożeństwo majowe zostanie odprawione o g. 18:30, a Msza Św. wieczorna o g. 19:00.
  4. Od wtorku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, które będą odprawiane w tygodniu o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30. Różaniec odmawiany jest o g. 17:00.
  5. W czwartek, 3 czerwca, przypada uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Porządek Mszy Św. w naszej parafii: 7:00, 9:00, 10:00, 13:00 (po procesji) i 18:00. Miejska procesja wyruszy z par. Najśw. Serca Pana Jezusa po Mszy Św. o g. 10:00 i przejdzie do czterech ołtarzy: ul. Traugutta (przy muzeum), ul. 11 Listopada (dom s. Elżbietanek), ul. Wrocławska (przy ul. Pocztowej) i zakończy się przy kościele św. Józefa. Prosimy o przygotowanie chorągwi i udekorowanie naszych domów.
  6. Bp Tadeusz Lityński udziela wszystkim przebywającym na terenie naszej diecezji dyspensy od zachowania postu w piątek, 4 czerwca.
  7. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

* spowiedź św. w tygodniu przed każdą Mszą Św.

* w piątek o g. 15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Św.

* w sobotę o g. 17:00 – różaniec, nabożeństwo czerwcowe i Msza Św. wynagradzająca

* Niepokalanemu Sercu Maryi.

* zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o g. 9:00.

8. W sobotę, 5 czerwca, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 8 przystąpią do I Komunii św. na Mszach Św. o g. 10:00 (kl. IIIC) i o g. 13:00 (kl. IIIA). Spowiedź dla tych dzieci, ich rodziców i gości w piątek o g. 19:00, a po spowiedzi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i poświęcenie świec, medalików oraz książeczek.

9. Zachęcamy wszystkich panów do udziału w spotkaniu wspólnoty „Mężczyzn św. Józefa”, które odbędzie się we wtorek, 1 czerwca, w kościele św. Józefa po Mszy Św. o g. 18:00.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do lektury nowego numeru parafialnej gazetki „Wspólnota”.

11. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Wileńskiej, Kurpiowskiej i Warmińskiej za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Msza Św. za nich zostanie odprawiona 9 września o g. 7:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy rodzicom dzieci I-komunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 8 z klas IIIA i IIIC, których zapraszamy w piątek o g. 20:00.

12. Bóg zapłać za wspieranie prac przy naszym kościele i na Seminarium Duchowne wpłacane na konto parafialne i składane na tacę.

13. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook