UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 1. Zachęcamy do wspólnej modlitwy na nabożeństwach majowych, które są odprawiane codziennie w tygodniu o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30. W tygodniu różaniec jest odmawiany o g. 17:00.
 2. W poniedziałek, 13 maja, zapraszamy na pierwsze w tym roku Czuwanie Fatimskie. Rozpocznie się nabożeństwem majowym o g. 17:30, a zakończy Apelem Jasnogórskim o g. 21:00. Szczegółowy plan jest wywieszony w gablocie.
 3. Od piątku trwa nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego, którą to uroczystość obchodzić będziemy w przyszłą niedzielę.
 4. W najbliższą sobotę, w wigilię Zesłania Ducha Świętego, zapraszamy na nabożeństwo połączone z Akatystem ku czci Ducha Świętego, które rozpocznie się o g. 19:00. Prosimy o zabranie świec.
 5. Za tydzień w połączeniu z uroczystością Zesłania Ducha Świętego, po każdej Mszy Św. przez wstawiennictwo bł. rodziny Ulmów będziemy udzielać szczególnego błogosławieństwa małżonków, rodzinom i dzieciom.
 6. W pierwszą niedzielę czerwca odbędzie się nasz doroczny festyn parafialny, w ramach którego odbędzie się loteria fantowa i kiermasz ciast. Jak co roku zwracamy się z serdeczną prośbą o fanty, które można zostawiać na plebanii. Za już ofiarowane serdecznie dziękujemy. Będziemy też wdzięczni za ofiarowane ciasta, ale to bezpośrednio przed festynem.
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła. 
 8. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Kusocińskiego oraz Żwirki i Wigury za posprzątanie kościoła. Msza Św. za sprzątających i ofiarodawców zostanie odprawiona 28 sierpnia o g. 18:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Czecha, Tenisowej, Teligi i Marusarzówny.
 9. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary. Za tydzień, w trzecią niedzielę miesiąca, przy wyjściu z kościoła będą zbierane dobrowolne ofiary na cele remontowe przy naszej świątyni.
 10. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz parafialnego profilu facebook’owego: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.
 11. Nasza parafia organizuje pielgrzymko-wycieczkę do południowej Francji (w programie m. in. Lourdes, La Salette, Ars i Carcassonne) w terminie od 30 lipca do 7 sierpnia. Wszelkie szczegóły, informacje i zapisy – u ks. wikariusza Marcina.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook