Uroczystość Wszystkich Świętych

1 LISTOPADA, w uroczystość Wszystkich Świętych liturgia Kościoła czci świętych. Wśród nich, są nie tylko wyniesieni do chwały ołtarzy, ale także Ci, których świętość jest ukryta przed nami, a znana Bogu. Święci przykładem życia pokazują nam, że każdy wierny wezwany jest do świętości. W tym dniu, w Ewangelii słyszymy 8 błogosławieństw, które są drogowskazami do świętości. Chrystus podaje, co trzeba czynić, by stać się błogosławionym, osiągnąć zbawienie i  szczęście. Mszę Świętą na Cmentarzu Komunalnym w Żarach odprawili żarscy proboszczowie, przewodniczył proboszcz naszej parafii ks. Paweł Konieczny, a kazanie wygłosił ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz naszej parafii. Po Eucharystii nastąpiła procesja do czterech stacji, podczas, której polecaliśmy zmarłych, wypraszając im zbawienie.

2 LISTOPADA – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Dzień Zaduszny. Kościół odprawia Msze Święte w intencji zmarłych i modli się za nich. Ci, którzy od nas odeszli, otrzymują duchową pomoc. 

Wierni, którzy w dniach od 1 – 8. listopada nabożnie odwiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust zupełny dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej (jeden na dzień). Wierni, którzy w Dzień Zaduszny odwiedzą kościół pomodlą się za zmarłych i odmówią: Ojcze nasz…, Wierzę w Boga… mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: spowiedź święta, komunia święta, oraz modlitwa w intencji Ojca Świętego. 

W naszym kościele na banerze dekoracyjnym czytamy: “Spieszmy się kochać ludzi … Zostaną po nich buty i telefon głuchy…”

Potraktujmy słowa ks. Jana Twardowskiego na serio.

Facebook