UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny.
 2. Zmiana tajemnic Żywego Różańca – dziś po Mszy Św. o g. 8:00.
 3. Dzisiaj na Mszy Św. o g. 10:00 dzieci przystąpią do I Komunii św. Prosimy, aby osoby niezwiązane z uroczystością wybrały uczestnictwo we Mszy Św. o innych godzinach. Porządek Mszy Św. w dniu dzisiejszym: 7:00, 8:00, 10:00 (I-Komunijna), 12:00, 13:15 i 18:00.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, które są odprawiane codziennie w tygodniu o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30. Różaniec w tygodniu – o g. 17:00.
 5. W poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła, a w czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 6. W sobotę, 11 czerwca, w katedrze wrocławskiej odbędzie się uroczystość beatyfikacyjna 10 męczennic sióstr ze Zgromadzenia św. Elżbiety, wśród których jest nasza siostra M. Edelburgis. Na tę uroczystość jest organizowany wyjazd. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub w kancelarii. Koszt wyjazdu – 60 zł. Wyjazd o g. 7:30 z placu przy kościele.
 7. W przyszłą niedzielę – w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, o g. 12:00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Św. dziękczynna za beatyfikację siostry M. Edelburgis, którą odprawi ks. Bp Diecezjalny Tadeusz Lityński z udziałem kapłanów z dekanatu, sióstr elżbietanek oraz władz samorządowych. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia. Dlatego nie będzie Mszy Św. o g. 13:15, a intencja z tej godziny zostanie odprawiona o g. 12:00.
 8. W przyszłą niedzielę, 12 czerwca, przypada 73 rocz. śmierci ks. Karola Ponsensa, budowniczego naszego kościoła. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
 9. Wszystkim, którzy uczestniczyli, tym którzy nas wsparli, naszym sponsorom oraz tym, którzy zaangażowali się w jakikolwiek sposób w przygotowanie i przebieg naszego festynu – wyrażamy wielkie podziękowanie. Wszystkie zebrane środki finansowe (zebraliśmy 11.126,70 zł i 50 euro) zostały przekazane na spłacanie wykonanych robót przy naszej świątyni. Bóg zapłać.
 10. Organizowana jest dekanalna pielgrzymka na uroczystość odpustową do Rokitna na sobotę, 18 czerwca, Koszt – 40 zł. Szczegóły i zapisy w zakrystii.
 11. Nadal zachęcamy do składania darów na rzecz uchodźców z Ukrainy. Chodzi o produkty spożywcze, a także o przybory dla dzieci. Serdecznie dziękujemy za już złożone, zwłaszcza za te, które wczoraj złożyły dzieci I-komunijne.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła. Do nabycia jest „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”. Zapraszamy do lektury parafialnej gazetki „Wspólnota”.
 13. Dziękujemy mieszkańcom z ul. rodzicom dzieci I-komunijnych za posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Słowiańskiej i Podhalańskiej od 1 do 13.
 14. Bóg zapłać – za wszelkie składane ofiary. Dziś zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej, a za tydzień zbiórka na K.U.L. i uczelnie katolickie.
 15. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook