UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Od dziś nie ma limitu ilości osób w kościele na Mszy Św. i nabożeństwach. Nadal obowiązują zasady o zalecanym przyjmowaniu komunii św. na rękę, o zachowaniu dystansu co najmniej 2 metrów od siebie oraz o obowiązku noszenia maseczek w obiektach zamkniętych, także w kościele.
 2. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny.
 3. Msza Św. o g. 13:15 będzie odprawiona w intencji Ojczyzny.
 4. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, a w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 5. Jutro rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, które będą odprawiane w tygodniu o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30. Różaniec odmawiany jest o g. 17:00.
 6. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca:
 • spowiedź św. w tygodniu przed każdą Mszą Św.
 • spotkanie Przyjaciół Paradyża w czwartek na Mszy Św. wieczornej.
 • w piątek o g. 15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Św.
 • w sobotę o g. 17:00 – różaniec, nabożeństwo czerwcowe i Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.
 • zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o g. 9:00.
 1. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Trójcy Przenajświętszej. 
 2. Za tydzień, 7 czerwca, miała się odbyć w naszej parafii uroczystość I Komunii św. Z powodu pandemii została ona odwołana. Do końca tego roku szkolnego nie będzie I Komunii św. Więcej informacji podamy w przyszłą niedzielę.
 3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła. W zakrystii są do nabycia wielkanocne świece Caritas (15 zł).
 4. Dziękujemy mieszkańcom z ulic: Botaniczna i Kaszubska za posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ulic: Akacjowa, Brzozowa, Klonowa i Modrzewiowa.
 5. Za wpłaty i składane ofiary serdeczne Bóg zapłać. Prosimy o dobrowolne ofiary na prace renowacyjno-konserwatorskie przy naszym kościele i wpłacanie ich na konto parafialne. Za tydzień ogólnopolska zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej.
 6. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz naszego profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Piotr Napieralski – wikariusz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook