V NIEDZIELA WIELKANOCNA

Żary, dn. 19 maja 2019 r.

 1. Zachęcamy do wspólnej modlitwy na nabożeństwach majowych, które są odprawiane codziennie w tygodniu o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30. Różaniec odmawiany jest o g. 17:00.
 2. W sobotę, 25 maja, nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w kościele o g. 19:00.
 3. W przyszłą niedzielę Msza Św. o g. 13:15 będzie odprawiona w intencji Ojczyzny.
 4. Za tydzień, 26 maja, odbędzie się nasz DOROCZNY PARAFIALNY FESTYN. Zwracamy się z serdeczną prośbą o fanty na loterię, które można zostawiać na plebanii do środy. Prosimy także o upieczenie ciast, które można zostawiać na plebanii w sobotę i w niedzielę. Festyn rozpocznie się o g. 14:00. Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla dużych i małych, m. in. prezentacja sprzętu wojskowego i służb ratunkowych, grill, dmuchańce… Gościem będzie Klaun Wesołek, który poprowadzi animacje dla dzieci. Na festynowej scenie wystąpi zespół CRU z USA w ramach koncertowej trasy VON PROMNITZ TOUR 2019. Loteria Fantowa z losowaniem nagród głównych ok. g. 18:00. Przypominamy, że całkowity dochód z festynu przeznaczony jest na wsparcie wakacyjnego wypoczynku dzieci.
 5. Ze względu na festyn w przyszłą niedzielę wieczorna Msza Św. zostanie odprawiona o g. 20:00.
 6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
 7. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Śląskiej, Opolskiej, Mazowieckiej i Leszczyńskiej za posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Botanicznej i Kaszubskiej.
 8. Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziś, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, przy wyjściu z kościoła członkowie ze Wspólnoty Domowego Kościoła i wspólnoty parafialnej zbierają dobrowolne ofiary na cele remontowe naszej świątyni.
 9. Zapraszamy do naszego sklepiku oraz zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej: www.wnmpzary.pl
 10. Prosimy rodziców o zwrot wypełnionych kart na kolonię letnią dla dzieci organizowaną przez naszą parafię w Długopolu Zdroju w dolinie kłodzkiej.
 11. Nasza parafia organizuje pielgrzymko-wycieczkę do Hiszpanii i Portugalii w termie 21 – 30 sierpnia. Szczegóły są w gablocie. Wszelkie informacje i zapisy – u ks. proboszcza Pawła.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Piotr Gniewaszewski – wikariusz

ks. Mariusz Mazurkiewicz – wikariusz

Facebook