Noc fatimska – relacja

13.05 rozpoczęliśmy w naszej parafii cykl nabożeństw fatimskich.

Eucharystii przewodniczył ks. Piotr Gniewaszewski, homilię wygłosił ks. Mariusz Mazurkiewicz.

Odnosząc się do czytania, a dokładnie słów: Wszystko przez Niego i dla Niegozostało stworzone. On jest przed wszystkim i wszystko w Nim ma istnienie” (Kol 1, 16-17), – ks. Mariusz zachęcał, by w tych słowach i w tej rzeczywistości odnaleźć siebie, swoich bliskich.

Usłyszeliśmy, że Bóg stworzył nas dla siebie, ale to, jak będzie wyglądało nasze życie, zależy od nas: czy to będzie życie z Bogiem, czy pójdziemy w świat – w pojedynkę.

Skierował nasz wzrok ku Maryi, do której, jak usłyszeliśmy łatwiej nam dziś przyjść, dzięki postępowaniu rodzin, z których się wywodzimy i wychowaniu, które nas ukształtowało.

Zachęcając nas do wierności Bogu, ks. Mariusz pokazał postawę Maryi, która w dramatycznym momencie była wierna Chrystusowi, ta wierność Bogu towarzyszyła Jej przez całe życie.

Objawiając się dzieciom – Matka Boża zleciła przekazanie ludzkości swego głębokiego zatroskania spowodowanego bezbożnością i demoralizacją ludzi, dodając, że jeśli się nie nawrócą – nastąpi straszliwa kara. Świat się bowiem pogubił odchodząc od Boga i zasad moralnych. W ten sposób prosiła ludzkość o nawrócenie i pokutę, pragnąc zapobiec karom, jakie Bóg przygotował dla grzesznego świata. „To orędzie jest bardziej naglące i aktualne dzisiaj jak w 1917 roku” – w 1982 r. powiedział Ojciec Święty Jan Paweł II podczas dziękczynnej pielgrzymki do Fatimy za uratowanie życia.

Ten apel w 2019 roku też nie traci na aktualności.

Dlatego zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach fatimskich każdego 13 dnia miesiąca od maja do października. Powierzajmy Bogu przez Maryję wszystkie intencje, które nosimy w swoich sercach.

Facebook