V NIEDZIELA WIELKANOCNA

  1. Na podstawie najnowszych przepisów sanitarnych od 4 maja w naszym kościele na Mszach Św. i nabożeństwach może przebywać 65 osób. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek i o zachowaniu dystansu społecznego. Zalecane jest przyjmowanie komunii św. na rękę.
  2. Od soboty rozpoczęliśmy nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej, które są odprawiane w tygodniu o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30. Różaniec odmawiany jest o g. 17:00.
  3. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic Żywego Różańca: Intencja Apostolstwa Modlitwy: Módlmy się, aby odpowiedzialni za finanse współpracowali z rządami w celu uregulowania sfery finansowej i chronienia obywateli przed jej zagrożeniami. Intencja parafialna: Módlmy się o dobre przygotowanie i przeżycie I spowiedzi św. oraz Komunii św. dla dzieci i ich najbliższych. Intencje dostępne są w gablotach i na stronach internetowych parafii.
  4. W poniedziałek, 3 maja, uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski i narodowe święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę.
  5. Spotkanie dla rodziców dzieci, które w czerwcu mają przystąpić do I Komunii św. odbędzie się we wtorek, 4 maja, o g. 19:00 w kościele. Ze względu na ograniczenia sanitarne prosimy, by na spotkanie przybył tylko jeden rodzic dziecka.
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca: * w czwartek na Mszy Św. wieczornej spotkanie Przyjaciół Paradyża; * w piątek o g. 15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Św. z konferencją.

7. W ostatnią niedzielę maja w ramach parafialnego festynu odbędzie się loteria fantowa i kiermasz ciast, z których dochód przeznaczony jest od wielu lat na dofinansowanie parafialnej kolonii. Zwracamy się z serdeczną prośbą o fanty, które można zostawiać na plebanii.

8. Parafia św. Józefa Oblubieńca zaprasza wszystkich mężczyzn na spotkanie „Mężczyzn św. Józefa” we wtorek, 4 maja. Rozpoczęcie po Mszy Św. o g. 18:00.

9. niedzielę, 9 maja, o g. 10:30 w TVP3 Gorzów Wlkp. odbędzie się transmisja Mszy Św. w intencji „Przyjaciół Paradyża” w ramach corocznej pielgrzymki.

10. Najbliższy kurs przedmałżeński w Żarach odbędzie się w par. św. Józefa Oblubieńca. Rozpocznie się w niedzielę, 16 maja, o g. 19:00 i potrwa do 23 maja. Nauki codziennie o g. 19:00.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła. Jest jeszcze do nabycia parafialna gazetka „Wspólnota”.

12. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Słowiańskiej i Podhalańskiej od 1 do 13 za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Msza Św. za nich zostanie odprawiona 9 września o g. 18:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Podhalańskiej od 14 do końca.

13. Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary i dokonywane wpłaty na konto parafialne na nasz kościół i na Seminarium Duchowne. Dziękujemy w imieniu żarskiego hospicjum za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kwocie 1.437,62 zł.

14. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook