V NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Dziś Msza Św. o g. 13:15 będzie odprawiona za Ojczyznę i o pokój na Ukrainie.
 2. Dzisiaj w kościele Najśw. Serca P. Jezusa odbędzie się Koncert Wielkanocny w wykonaniu zespołu „Żar Miłości” oraz Państwowej Szkoły Muzycznej w Żarach. Początek o g. 16:00.
 3. Od środy rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej. W tygodniu będą odprawiane o g. 17:30 , a w niedzielę o g. 8:30. W tygodniu różaniec będzie odmawiany o g. 17:00.
 4. W czwartek, 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wywieśmy polskie flagi – znak naszej przynależności narodowej.
 5. W piątek, 3 maja, uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski i narodowe święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze Św. będą odprawione o g. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 13:15. Nie będzie Mszy Św. wieczornej. Z racji uroczystości, w tym dniu nie obowiązuje post.
 6. W ramach obchodów święta Konstytucji 3 Maja w par. Najśw. Serca P. Jezusa o g. 11:30 zostanie odprawiona uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny i mieszkańców miasta Żary.
 7. 3 maja o g. 17:00 w naszym kościele odbędzie się, organizowany przez Żarski Dom Kultury, Koncert Papieski w wykonaniu Haliny Frąckowiak wraz z kwartetem smyczkowym. Wstęp wolny.
 8. W sobotę, 4 maja, wspomnienie św. Floriana, męczennika – patrona strażaków. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy stoją na straży naszego życia i mienia.
 9. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

* w czwartek – spotkanie Przyjaciół Paradyża na Mszy Św. wieczornej,

* w sobotę o g. 17:00 – Różaniec, nabożeństwo majowe i Msza Św. wynagradzająca 

     Niepokalanemu Sercu Maryi,

* w przyszłą niedzielę – zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy Św. o g. 9:00.

 1. Nasz doroczny festyn parafialny w tym roku odbędzie się wyjątkowo w pierwszą niedzielę czerwca, tj. 2 czerwca. Jak co roku zwracamy się z serdeczną prośbą o fanty, które można zostawiać na plebanii.
 2. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz najnowszego numeru gazetki parafialnej „Wspólnota”, które są dostępne przy wyjściu z kościoła. 
 3. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Sportowej za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Turystycznej, Rekreacyjnej, Spacerowej i Wypoczynkowej.
 4. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary na kościół, Seminarium Duchowne i cele parafialne. 
 5. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz parafialnego profilu facebook’owego: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.
 6. Nasza parafia organizuje pielgrzymko-wycieczkę do południowej Francji (w programie m. in. Lourdes, La Salette, Ars i Carcassonne) w terminie od 30 lipca do 7 sierpnia. Wszelkie szczegóły, informacje i zapisy – u ks. wikariusza Marcina.
 7. Chętnych do śpiewania Akatystu ku czci Ducha Świętego zapraszamy do zgłaszania się u naszych organistów.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook