V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Zachowując zwyczaj, od dzisiaj zasłaniamy krzyże do liturgii Wielkiego Piątku.
 2. Rozpoczynamy parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które głosi ks. Jacek Golombek. Dziś nauki są głoszone na każdej Mszy Św.; w poniedziałek, wtorek i środę na Mszach Św. o g. 7:00, 9:00, 16:30 i 18:00. Środa będzie dniem spowiedzi św. Szczegółowy program jest w gablotach, na stronie internetowej parafii i na parafialnym facebook’u.
 3. Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy Św. o g. 9:00.
 4. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o g. 17:00. W czasie nabożeństwa zbierane są ofiary przeznaczone na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.
 5. W piątek, w ramach ogólnopolskiej peregrynacji relikwii Prymasa Tysiąclecia bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, którą organizuje stowarzyszenie „Civitas Christiana”, będziemy gościć te relikwie w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich na g. 18:00 na Mszę Św. z uroczystym wniesieniem relikwii, a po niej na nabożeństwo Drogi Krzyżowej z rozważaniami bł. Prymasa ulicami parafii. Nie będzie Drogi Krzyżowej w kościele. Prosimy o zabranie świec, zniczy, lampionów.
 6. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w piątek i w sobotę.
 7. Za tydzień – Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy Św.
 8. Tradycją lat ubiegłych z okazji Wielkiego Czwartku grupy działające przy parafii oraz osoby indywidualne fundują „dar ołtarza” – w tym roku będzie to rzutnik do wyświetlania tekstów pieśni. Ofiary na ten cel można składać u księży lub w zakrystii do przyszłej niedzieli.
 9. W ramach jałmużny wielkopostnej zachęcamy do składania darów na rzecz uchodźców z Ukrainy. Chodzi o jednorodne produkty spożywcze o długiej ważności (np. ryż, cukier, mleko, konserwy, soczki dla dzieci itp.). Produkty prosimy składać na plebanii. Za już złożone – dziękujemy.
 10. W duchu wielkopostnych postanowień zachęcamy panie i panów oraz młodzież do modlitwy różańcowej. Chętnych wstąpienia do Żywego Różańca prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.
 11. Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Rozpocznie się ona 8 kwietnia (piątek) Mszą Św. o g. 20:00 w kościele Najśw. Serca P. Jezusa w Żarach. Szczegóły w gablocie.
 12. W sobotę, 9 kwietnia, w Domu „Uzdrowienia Chorych” w Głogowie odbędzie się Dzień Skupienia dla par niesakramentalnych. Szczegóły na afiszu w gablocie.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która w cenie 8 zł jest dostępna przy wyjściu z kościoła. Do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”. Zapraszamy do lektury parafialnej gazetki „Wspólnota”.
 14. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Turystycznej, Rekreacyjnej, Spacerowej i Wypoczynkowej za posprzątanie kościoła oraz złożenie ofiary. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Kusocińskiego oraz Żwirki i Wigury.
 15. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary. W przyszłą niedzielę przed kościołem wolontariusze będą przeprowadzać zbiórkę do puszek na rzecz żarskiego hospicjum.
 16. Zapraszamy do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz parafialnego profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook