V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Rozpoczynamy parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które głosi ks. Tomasz Sałatka. Dziś nauki są głoszone na każdej Mszy Św.; od poniedziałku do środy na Mszach Św. o g. 7:00, 9:00, 16:30 i 18:00. Środa będzie dniem spowiedzi św. Szczegółowy program jest dostępnych w gablotach, na parafialnej stronie internetowej i facebook’u.
 2. Zachowując zwyczaj, od dzisiaj zasłaniamy krzyże do liturgii Wielkiego Piątku.
 3. Z racji obchodzonego wczoraj Dnia Świętości Życia, jeszcze dziś można włączyć się w krucjatę modlitewną Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego przez wpisanie się do księgi, która jest wyłożona przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o g. 17:00. W czasie nabożeństwa zbierana jest taca przeznaczona na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.
 5. W piątek zapraszamy wszystkich na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami miasta. Rozpoczniemy o g. 18:45 w kościele, a zakończymy na cmentarzu. Prosimy o zabranie świec, zniczy, lampionów. Nie będzie Drogi Krzyżowej w kościele. Zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy.
 6. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca: od g. 17:15 – Różaniec i Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, a w niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy Św. o g. 9:00.
 7. Za tydzień – Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy Św.
 8. W przyszłą niedzielę przypada 18 rocznica śmierci św. Jana Pawła II. W duchu ekspiacji za ataki na Jego osobę i autorytet oraz w duchu poparcia Jego dziełu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami miasta, które rozpocznie się w kościele Najśw. Serca Pana Jezusa o g. 19:00.
 9. Tradycją lat ubiegłych z okazji Wielkiego Czwartku grupy działające przy parafii oraz osoby indywidualne fundują „dar ołtarza”. Dobrowolne ofiary można składać u księży lub w zakrystii do Niedzieli Palmowej. Za już złożone – składamy serdeczne Bóg zapłać.
 10. Jeszcze do środy, 29 marca, w ramach jałmużny wielkopostnej zachęcamy do składania darów dla biednych i potrzebujących na święta. Wszelkie dary (artykuły spożywcze, chemia gospodarcza itp.; prosimy nie przynosić ubrań) można składać przy bocznym ołtarzu. Parafialny Zespół Caritas rozda je wszystkim potrzebującym w czwartek, 30 marca.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do lektury nowego numeru parafialnej gazetki „Wspólnota”.
 12. Dziękujemy trzem osobom z ul. Chłopickiego za posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Tatrzańskiej.  
 13. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary.
 14. W przedsionku kościoła można nabywać świece Caritas na stół wielkanocny (20 zł).
 15. Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Odbędzie się ona w nocy z 31 marca na 1 kwietnia. Szczegóły na plakacie i na stronach internetowych EDK oraz parafii NSPJ.
 16. W sobotę, 1 kwietnia, serdecznie zapraszamy na koncert Pieśni Pasyjnej w wykonaniu „Chóru Octava” z Żagania, który wprowadzi nas w atmosferę Wielkiego Tygodnia. Początek o g. 19:00.
 17. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook