V NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś po Mszy Św. o g. 9:00 – zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  2. Zbliżamy się do końca Duszpasterskich Odwiedzin Rodzin czyli Kolędy. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców z ulic:

         – poniedziałek  I Maja 16, Wrocławska.

         – wtorek            Smoczyka i KOLĘDA UZUPEŁNIAJĄCA.

We wtorek, 6 lutego – kolęda uzupełniająca dla tych, którzy z różnych powodów nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie – chęć przyjęcia kapłana można zgłaszać w zakrystii. 

Kolędowanie rozpoczynamy od poniedziałku do wtorku od g. 15:30. 

3. Jeszcze w tym tygodniu kancelaria jest nieczynna. W sprawach bieżących prosimy zgłaszać się w tygodniu po Mszy Św. do zakrystii.

4. W piątek, 9 lutego, przypada 119 rocz. urodzin bł. s. M. Edelburgis – Juliany Kubitzki. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za Jej wstawiennictwem na Mszy Św. wieczornej, a po niej przy grobie błogosławionej.

5. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, po każdej Mszy Św. przez wstawiennictwo bł. rodziny Ulmów będziemy udzielać szczególnego błogosławieństwa małżonkom, rodzinom i dzieciom.

6. W przyszłą niedzielę, 11 lutego, przypadać będzie Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji w poniedziałek, 12 lutego, zapraszamy chorych na ciele i duszy na Msze Św. o g. 7:00 lub 18:00, które zostaną odprawione z udzieleniem sakramentu chorych. Prosimy o pomoc chorym i starszym w dotarciu do kościoła.

7. Dziś w parafii Najśw. Serca Pana Jezusa rozpoczyna się kurs przedmałżeński Mszą Św. o g. 18:00 i potrwa do soboty. Zainteresowanych prosimy o skorzystanie.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła oraz do lektury gazetki parafialnej „Wspólnota”.

9. Dziękujemy osobom sprzątającym dekoracje świąteczne za posprzątanie kościoła. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Wyspiańskiego za złożoną ofiarę na posprzątanie kościoła. Msza Św. w ich intencji zostanie odprawiona 1 maja o g. 7:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Słowackiego, Kopernika i Boya-Żeleńskiego. 

10. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary. Za tydzień zbiórka do puszek na potrzeby hospicjów.

11. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz parafialnego profilu facebook’owego: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook