VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

  1. Zachęcamy do wspólnej modlitwy na nabożeństwach majowych, które są odprawiane codziennie w tygodniu o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30. W tygodniu różaniec jest odmawiany o g. 17:00.
  2. Od poniedziałku, w tygodniu przed Wniebowstąpieniem Pańskim przypadają tzw. Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli.
  3. W piątek rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  5. W ostatnią niedzielę maja w ramach parafialnego festynu odbędzie się loteria fantowa i kiermasz ciast, z których dochód będzie przeznaczony na spłacanie wykonanych robót konserwacyjno-remontowych naszej świątyni. Jak co roku zwracamy się z serdeczną prośbą o fanty, które można zostawiać na plebanii do 21 maja. Za już ofiarowane serdecznie dziękujemy. Będziemy też wdzięczni za ofiarowane ciasta, ale to bezpośrednio przed festynem.
  6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła.
  7. Dziękujemy rodzinie z ul. Pytlasińskiego za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Leśnej.
  8. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary. Za tydzień, w trzecią niedzielę miesiąca, przy wyjściu z kościoła będą zbierane dobrowolne ofiary na spłacanie prac remontowych przy naszym kościele.
  9. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook