VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Zachęcamy do wspólnej modlitwy na nabożeństwach majowych, które są odprawiane codziennie w tygodniu o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30. W tygodniu różaniec jest odmawiany o g. 17:00.
 2. Od poniedziałku do środy przed Wniebowstąpieniem Pańskim przypadają tzw. Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli.
 3. W środę, 8 maja – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 4. W piątek rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 5. W piątek, 10 maja, będą do odbioru szatki dzieci I-komunijnych po poprawkach. Odbiór w salce na plebanii o g. 19:00.
 6. W sobotę, 11 maja, przypada wspomnienie bł. s. M. Edelburgis – naszej męczenniczki – i jej IX Towarzyszek. Zapraszamy na wieczorną Mszę Św. do wspólnej modlitwy za ich pośrednictwem, a po niej udamy się na modlitwę przy Jej grobie.
 7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 8. Za dwa tygodnie, czyli w trzecią niedzielę miesiąca, w połączeniu z uroczystością Zesłania Ducha Świętego, po każdej Mszy Św. przez wstawiennictwo bł. rodziny Ulmów będziemy udzielać szczególnego błogosławieństwa małżonków, rodzinom i dzieciom.
 9. Nasz doroczny festyn parafialny w tym roku odbędzie się wyjątkowo w pierwszą niedzielę czerwca, w ramach którego odbędzie się loteria fantowa i kiermasz ciast. Jak co roku zwracamy się z serdeczną prośbą o fanty, które można zostawiać na plebanii. Za już ofiarowane serdecznie dziękujemy. Będziemy też wdzięczni za ofiarowane ciasta, ale to bezpośrednio przed festynem.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz gazetki parafialnej „Wspólnota”, które są dostępne przy wyjściu z kościoła. 
 11. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Turystycznej, Rekreacyjnej i Wypoczynkowej za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Msza Św. w ich intencji zostanie odprawiona 5 lipca o g. 7:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Kusocińskiego oraz Żwirki i Wigury.
 12. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary. 
 13. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz parafialnego profilu facebook’owego: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.
 14. Nasza parafia organizuje pielgrzymko-wycieczkę do południowej Francji (w programie m. in. Lourdes, La Salette, Ars i Carcassonne) w terminie od 30 lipca do 7 sierpnia. Wszelkie szczegóły, informacje i zapisy – u ks. wikariusza Marcina.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook