VI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W środę – Popielec, którym rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze Św. z posypaniem głów popiołem o g. 7:00, 9:00, 16:30 i 18:00. W tym dniu obowiązuje post ścisły i całkowita abstynencja. Jest to także dzień solidarności z kapłanami seniorami – taca przeznaczona jest na Dom Księży Emerytów w Zielonej Górze.
  2. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu trwają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

* Droga Krzyżowa – piątki: o g. 16:30 dla dzieci i o g. 17:30 dla młodzieży i dorosłych;

* Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o g. 17:00. W czasie nabożeństwa zbierana będzie taca przeznaczona na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.

4. Pierwszy piątek Wielkiego Postu, 19 lutego, będzie przeżywany jako dzień modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich.

5. Kandydatów do bierzmowania z klas VII, ks. Tomasz prosi o odbiór w zakrystii Kart Kandydata na drugie półrocze oraz o zwrot dotychczas otrzymanych.

6. Parafia św. Józefa Oblubieńca zaprasza wszystkich mężczyzn na spotkanie „Mężczyzn św. Józefa” we wtorek, 23 lutego. Rozpoczęcie Mszą Św. o g. 18:00.

7. Najbliższy kurs przedmałżeński w Żarach odbędzie się w par. Najśw. Serca P. Jezusa. Rozpocznie się za tydzień w niedzielę i potrwa do soboty. Spotkania codziennie o g. 19:00.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu.

9. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Pienińska, Izerska, Karkonoska, Świętokrzyska.

10. Zwracamy się z prośbą o ofiary na Seminarium Duchowne, byśmy mogli wypełnić nasze parafialne zobowiązanie. Ofiary można składać na tacę w kopertach, które są wyłożone przy wyjściu z kościoła na stoliku lub na konto parafialne z dopiskiem „Seminarium Duchowne”. Za już złożone ofiary – Bóg zapłać. Za tydzień, czyli w trzecią niedzielę miesiąca, przy wyjściu z kościoła będą zbierane dobrowolne ofiary na spłacanie wykonanych robót przy naszej świątyni (pozostało jeszcze ok. 400 tys. zł).

11. Zapraszamy do sklepiku, do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

12. Przypominamy, że w naszym kościele na Mszach Św. i nabożeństwach może przebywać 60 osób, o obowiązku noszenia maseczek, także w kościele i o zachowaniu dystansu społecznego. Zalecane jest przyjmowanie komunii św. na rękę.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook